Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsó és jó autósiskola Pesten?

Olcsó és jó autósiskola Pesten?

Figyelt kérdés
X, XIX, XVIII,XX, kerületbe ha lehet. Max 120 000 FT-ig.
2011. jún. 18. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami olcsó az általában nem jó. Nem nagyon fogsz 120 alatt jogsit szerezni. Még ha a reklámjaik azt is ígérik. Egy kis pótóra itt, sikertelen vizsga ott. Persze, ha már tudsz vezetni, csak papír kell, akkor meg lehet oldani.


Én csak a 11. kerületben tudok egyet. Ők nagyon korrektek: [link] De nem lesz meg 120 alatt.

2011. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
olcsó és jó nincsen,120 alatt semiképp nem jössz ki inkább számíts 150re és pozitívan csalódsz.
2011. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
124 még belefér
2011. jún. 18. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan autósiskolát kell választani, ahol minőségi az oktatás, mert egyébként csak


A: negatív élményeid lesznek, pedig a vezetésnél fontos hogy ne utáld meg már a tanfolyam során, mert akkor egész életedben benned lesz az érzés hogy utálsz vezetni, akkor meg minek jogsi? :)


B: ha túl olcsót választasz, akkor valahol, valahogy (szándékosan buktatnak, pótórát vetetnek, stb...) be fogják hozni az árát. Nem létezik hogy ma Mo-n 2000-2100 ft alatt bárki is reálisan elvállaljon egy gyakorlati órát. Ki lehet számolni, ezalatt jóformán még a benzinköltség sem jön ki, a többi kiadásról akkor még nem is beszéltünk


C: a jogsit egyszer csinálod, egyszer kell kifizetni. Akkor viszont olyan iskolát kell választani ami jó, hogy jól megtanítsanak, amit csak lehet elmondjanak, ne magadtól kelljen rájönni akár évek múltán



A legnagyobb jóindulattal mondom, 124e-ből szerintem ma lehetetlen jogsit szerezni. Ha mindent összeszámolunk, akkor pont 124e ft, de ebben még nincsen benne hogy veszel kresz könyvet, csináltatsz fényképet, kiváltod a jogsit 4000ért.


Az iskolák a kötelezően előírt 30 órával számolnak, NKH szabályozás szerint ugyanis ennyi óra után már lehet menni vizsgázni. A gond csak az, hog ennyi óra jellemzően nem elég az embereknek, ennyiből csak az jön ki, aki már úgy megy oda, hogy tud vezetni. A legtöbb embernek bizony kell 40-50 óra. A kiírthoz képest itt akkor már eleve plusz 20-30 ezernél járunk.


Nekem kb 150-be volt, viszont ebbe már ténleg minden benne van. Érdemes beszámolni egy bukási díjat is, ami megint csak 11 ropi plusz két óra vezetés, tehát inkább 20e.


Azért ne vágj neki 124e-ből, mert annál rosszabb nincs, mint amikor valaki a sikertelen vizsga után azért nem jár tovább, mert nincs pénze. Aztán telik múlik az idő, mindent elfelejtesz, lehet kezdeni előlről, sokkal több pénzért...


De hogy a kérdésre is válaszoljak:


Én náluk tanultam:

[link]


Ugyan nem az említett kerületben vannak, de maximálisan megvoltam velük elégedve, nagyon korrektek, nagyon jól tanítanak és olcsók is. Lehúzásról náluk szó sincs (ellentétben sok másik iskolával).


Arra még figyelj, hogy sok iskola hirdeti magát úgy, hogy "gyakorlati képzés akár már XXX ft-ért". Ja, csak ebbe nem számolják bele a kötelező hatósági díjakat, meg valszeg az ilyen helyen szándékosan úgy fognak elküldeni vizsgázni hogy bukjál, aztán a drágább pótóra díjon hozzák be a veszteséget...

2011. jún. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!