Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Spuri-Suli AUTÓSISKOLÁ-ról mi...

Spuri-Suli AUTÓSISKOLÁ-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nem autóadalék meg nem tudom még mit kaptam, hanem iskola ahol a jogsit meglehet szerezni.
2011. szept. 22. 19:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a motors jogsimat csináltam ott. Az elméleti oktatás magas színvonalú, a gyakorlat nem annyira, a suli vezetőjénél (Lajos) nál voltam gyakorlaton emberileg a fickó szerintem a nulla alatt van, de egyébként vezetni tud. Cél a pénz, viszont én korrektnek érzetem ezen a téren, mert nem fizettet veled ki olyat amit nem csináltál (pl. óra amit nem vezettél) Az órák időpontjában elég rugalmas volt, arra hajtott hogy mielőbb befelyezd, és menj vizságra, viszont ha úgy érzi, hogy nem fog sikerülni akkor ezt meg is mondja.
2011. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
36%
Hidd el máshol sokkal rosszabb!
2011. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Énis ott csináltam a Lajosnál a B kategóriám. Az elméleti oktatás tényleg nagyon jó, de Lajos bá kicsit kemény. A pénz nagyon lényeges, nekem feldobta a második forgalmi vizsgám előtt egy héttel (elsőn buktam), 10-20 ezret bedobhatnék, hogy tuti átmenjek. Nemet mondtam, és hibátlan vizsgát tettem, egy nehéz útvonalon.
2011. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én autóra akartam (volna) jogsit csinálni ott. Eszméletlen módon a pénzre hajtó oktatóm volt, volt is ebből probléma. Most iratkoztam ki piti 14100 jó magyar forintért, ugyanis az elején kedvezményes órákat vettem (így csak a pót órák voltak 5000 ft/alig másfél óra. Az elmélet tényleg jó volt, de a gyakorlatban csak a PÉNZPÉNZPÉNZ....a fele órámat le sem könyvelte a faszi, az saját zsebbe ment. Amikor megkérdeztem, h miért nem könyveli, az volt a válasz, h most siessünk majd lekönyveli később.....nem ajánlom. PONT.
2011. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%

sziasztok.


én is irok véleményt mint ti.


remélem hasznos lesz.


tehát spuri -suli duna pláza budapest .


elméleti oktatás nagyon jó. egy miklos nevű férfi oktat nagyon jo fej ,és ha oda figyelsz nagyon hasznos amit mond.


eltelt a hét nap tanitás ,elmentem rá egy hétre december 15,én petzválba és 75-ből,71 pontal átmentem.


csodás érzés volt 18 tanuloból.6nak sikerult ,reggel.


én őt azért aljánlom mert nagyon szépen elmagyaráz mindent ,nem siet nem kapkod azt tanitja amire neked szukséged lesz.


sok tanuló mondja ez ilyen szar ez olyan.


én azt mondom ,ne azt nézuk mi olcsó,mi drága.


1 ha akarod sikerul. 2 attol mert oda ülsz okosabb nem leszel ha nem jegyzetelsz .


3 .amit órán mondanak jegyzeteld halgasd meg ,és csak cd-t, vegyél és nyomasd .


a másik része vezetés,rutin pálya vizsga nincs többé.


de lehet kérnek pár fordulás parkolást majd ,és utána forgalom.


de viszont vezetési idő az 60perc. ami több esélyt ad meg bukásra! egy nagy baki -vagy 10 kis vonal .és vége!


hasznos dolog tanács youtube,


kresz óktató filmek régiek de nagyon hasznosak minden olyan mint ma tanitják csak pár törvényrendelet változot de hasznos.


párszor jó lesz megnézni és át elemezni.


és jó oktató is van zoltán a neve nem fiatal és nem idegbeteg:)


de az igaz hogy ha tényleg szarul vezetsz ,vagy butus vagy kreszhez én amondó vagyok hagyni kell az egészet mert sok pénzbe lesz ,és ha nem vagy elégé felkészult csak bukások sorozata lesz ami pénzedbe fog kerulni.


és ki mit mond ,nem oktató a hulye ,ha nem aki vezet .

2012. jan. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%

nekem csak jó véleméynem van rolla duna plázánál tanultam nekem rossz szavam nincsen minden elsőre sikerult ,110 000fr volt minden benne doki vizsgák elsősegély vizsga tanfolyam ....elméletioktatás szuper jo .egy miklos nevű férfihoz menjetek ő jol tanit és oktat.

elsősegély egy 8tol 12 ig tartó tanfolyam sokat kell irni de hasznos és intenziv és jo.oktató ha nyugot csendes oktató kell ,akkor egy zoltán nevű oktatot adok ,neve zoltán öreg és nyugodt .hasznos tanácsom mindig jegyzeteljetek mint elméletin mint ,elsősegélyen ,vegyetek egy kis fuzetet csak erre a célra.ha gyorsan akarod kreszt megtanulni,vegyél egy cd ,és amit tanulsz fejezetet suliban haza mész 1 orán átt ,te is ismételd meg otthon tanár nélkul.emlékez szavaira miket mondot az órán.

2012. febr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%
NEGATÍV. B kategóriából mentem, levezettem a 30 órát, az oktató 20-ezret elkért azért, mert lezavar egy hónap alatt. Vizsga előtt elkért még egy 20-ast, amit azért kellett volna vinnem, hogy sikeres vizsgát tegyek - megbeszélte a vizsgabiztossal és ezt közölte nekem. Nem vittem, ezért megbuktatott - rálépett sunyiban a gázpedálra. Az a gyerek, akire folyamatosan panaszkodott, hogy milyen rosszul vezet, átment a vizsgán pedig nincs felkészülve arra, hogy forgalomba menjen egy kocsival!
2012. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%
B-t csináltam ott, (jövő héten kezdem az A-t) csak jó véleményem van róla, minden elsőre sikerült, kenőpénz nélkül. Nem is kérték, hogy adjak és ez számomra nagyon pozitív.
2012. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A Spurinál egyetlen oktatót tudok ajánlani, aki képes magyarázni, s aki mellett a tanulásra alkalmas légkörben lehetséges a vezetést tanulni. Az oktató neve Schwenner István. Őt ajánlom. Talán van még egy-két jó oktató, de a tapasztalataim alapján a többségük korlátolt bunkó, aki szinte szándékosan érti félre a kérdéseket, aki csak kötözködni, időt húzni, pénzt, energiát és lelkesedést elvenni vagy üvöltözni tud, de megnehezítik a tanulást, s ez sokba kerül neked.
2013. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Több negatív tapasztalatom is van a spurival kapcsolatban:

1. Rögtön az elején befizettem az orvosi vizsgálat díját, s úgy adták ki nekem az orvosi igazolást, hogy soha nem látott engem az az orvos. Emiatt visszakértem a pénzem, s a saját háziorvosommal végeztettem el a vizsgálatot.

2. Hónapokkal ez előtt egy kijelölt vizsga előtt egy-két héttel (még időben) bementem az autósiskolába, s kértem, hogy adjanak egy új időpontot, mert a kijelölt vizsgaidőpont nekem nem megfelelő (ugyanis az oktatómnak nem volt autója, iskolai feladataim is bőven voltak, s emiatt több hétnyi vezetés kimaradt, így nem akartam felkészületlenül menni). Bementem az irodába ezt elintézni, ahol abban maradtunk, hogy az új vizsgaidőpontot majd az oktatóval megbeszélem. Ehhez képest kb. két hét múlva felhív az oktatóm (akinek akkor még mindig nem volt autója), hogy akkor következő nap megyünk-e vizsgázni, mert tud autót szerezni. Ekkor derült ki számomra, hogy engem kiírtak vizsgára, pedig abban maradtunk, hogy az oktatóval megbeszélem, s addig nincs kiírva időpont. Ekkor már jópár hete nem vezettem, így nem akartam vizsgára menni, de ekkor már késő volt lemondani. Lemondtam azt, amit meg sem beszéltünk. Az autósiskola pedig a következő vizsga kijelölésekor újra kifizettette velem a 12000 Ft vizsgadíjat. S amikor kérdeztem, hogy mikorra van vizsgaidőpontjuk, automatikusan jött a múltkori válasz (melyről már majdnem meggyőztek, hogy rosszul emlékeztem rá), hogy beszéljem meg az oktatómmal, hogy ő mikor ér rá, s akkor kiírnak. Az autósiskola gyakorlatilag 12000 Ft-ot vett el tőlem, s nem tudom bizonyítani, hisz a naptárba beírtak engem egy olyan időpontra, amiről én nem tudtam. Ezek után ajánlom mindenkinek, hogy bármit intéz náluk, legyen a zsebében egy bekapcsolt diktafon, hogyha esetleg meghazudtolnák, tudja bizonyítani.

3. A Budai Gábor nevű oktató, aki az első oktatóm volt egészen jófej, de üvöltözik, tehát aki ezt nem bírja, ne menjen hozzá. Nekem ez megnehezítette a tanulást.

4. A második oktatóm, Gombás András egy rosszindulatú, korlátolt görcs, aki gyakorlatilag a legtöbb pénzt szedte ki belőlem. Egy alkalom nála két órának számított, ugyanis összevonta (2x45 perc), s mindez 5400 Ft-ba került nála, miközben miután már régen túl voltam a 30 óra vezetésen, minden alkalommal levezettetett velem egy-két lassú kört a tanpályán, s sok perc ment el arra is, hogy álló kocsiban erőlködött velem, hogy „hogy szokás beülni az autóba”, vagy hogy „sebészi pontossággal” kell a slussz kulcsot elfordítani (mert megtudta, hogy az orvosira járok, így nyilván ezt a hasonlatot jobban értem), s nem úgy, ahogy én fordítottam el. Képtelen volt a kérdéseimre válaszolni. Szándékosan félreértette őket. Az első órán a tanpálya előtti parkolóban azt mondta, hogy a piros autó után balra. Balra elfordultam a piros autó után (így a piros autó mellé kerültem), majd automatikusan e bal kanyar után kanyarodtam volna jobbja, hisz arra volt a parkoló kijárata (gondoltam, hogy mivel az előző oktatómmal már órák óta kint vezettünk, arra indulunk, s a piros autó után balra kanyarodva is a kijárat felé kerültünk közelebb). Ekkor, amikor másodszorra már jobbra kanyarodtam volna, hirtelen fékezett, s mondta: „azt mondtam, hogy balra!”. S ekkor a tanpályára kanyarodtunk, ami ballra volt. Innentől kezdve nála gyakorlatilag minden óra első fele a tanpályán való kocsikázás volt, ahol megtanultam, hogy nem az első parkolóhelyre kell beállni, hanem a másodikra, mert az a feladat, vagy például amikor azt hittem, hogy más a feladat, megtudtam, hogy „hinni a templomban kell”, s más nagy okosságokat.

5. Az iskola vezetőjét megkérdeztem, hogy ha én az egyetemen tanultam elsősegélyt, s ez be van írva az indexembe is, az elfogadható-e elsősegély tanfolyamnak. A választ nem tudta biztosan, de rögtön jött a hasonlat, hogy „attól még, hogy általános iskolában tanultam angolt, még nincs nyelvvizsgám”. Mondtam neki, hogy ez nem teljesen ugyan az. S mondtam, hogy nálunk az egyetemen is előfordult, hogy valaki, aki korábban már részesült egy bizonyos oktatásban, felmentést kapott emiatt egy gyakorlat alól, de ezt nem is hagyta, hogy befejezzem. Közbevágott, hogy „jaj mit emlegeted itt az egyetemet”, „mit vágsz föl itt, hogy „jaj én tanult ember vagyok””. Mégis mit képzel? Ki vágott fel mire? Még azt sem említettem, hogy hova járok, mert a többi oktató hozzáállása alapján már tapasztaltam, hogy ők azt gondolják, hogy én emiatt biztosan többre tartom magam, mint ők, s emiatt igyekeztek mindig kötekedni („sebészi pontossággal”, „tudod, ahogy az egyetemen” stb.). Pedig ők kérdezték, hogy mivel foglalkozom, s hova járok. Mégis milyen alapon mondja, hogy felvágok? Kérdeztem tőle valamit, mert nem akartam fölöslegesen kifizetni és végigjárni egy elsősegély tanfolyamot, hisz a mentősök már részesítettek bennünket elsősegély oktatásban. Mégis hogy gondolta ezt? Vagy az egyetem szót sem említhetem? Mégis mindek nevezzem azt az intézmény, ha éppen arról van szó? Azt gondoltam, hogy ez egy teljesen hétköznapi dolog, amit meg lehet beszélni, de ő úgy gondolta, én csupán „felvágni” akarok. Mit képzel? Képtelenség partnerként kezelni az embert? Mindenképpen a földbe akarják döngölni az embert, mert attól félnek, különben én tenném ugyanezt? Csak a harcot ismerik? Csak abban vannak, hogy ki áll ki fölött? Nem ismerik a partnerséget? Főleg, ha még fizetek is, ha én vagyok, aki fizet a szolgáltatásukért, s ők a szolgáltató. Az egyenrangú viszonyt? Miért kell állandóan görcsölni és harcolni velük? Mindegy, remélem hamarosan leteszem a vizsgát, s nem lesz több dolgom velük.

2013. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!