Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha robogóra (Aprilia Sr50)...

Ha robogóra (Aprilia Sr50) szivargyújtót szeretnék szerelni (GPS) miatt, akkor annak mik a lépései? Mindenféleképp kell biztosítékot a rendszerbe tenni, vagy mehet direktben akksiról is? (12V-os rendszer)

Figyelt kérdés

[link]

egy ilyen szivargyújtóra gondoltam. megfelelne a GPS-nek?


2011. jún. 19. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztosíték (olvadóbiztosító) nélkül soha, semmit nem kötünk be. Mikor én tanultam, még volt pár kivétel, de a szivargyújtó sosem tartozott közéjük. Nem szép dolog egy rövidzárlat miatt leégetni jó pár méternyi kábelt.

Ez a rendszerű szivargyújtóaljzat ebben a formájában az égvilágon semmire sem jó: a végén található két csipesz nem minősül tartósan használható bekötésnek. 5-10 percig, egy javítás időtartamáig jó, de közlekedni nem lehet vele. Vagyis keresel egy olyan kivitelt, ami két vezetékvégben végződik vagy erről levágod a csipeszeket és arra kötöd a megfelelő vezetékeket.

Ha szeretnéd, kötheted közvetlenül az akkura a drótokat, ekkor mindig használható lesz az aljzat. Ha kicsit kifinomultabb megoldásra vágysz, kereshetsz olyan áramkört, ami csak bekapcsolt gyújtáson "működik", de szerintem ne fáradj ilyenekkel. Kell egy saru, amivel az akku pozitív sarkára csatlakozol (olyan, amilyen van rajta, jó eséllyel csavarfej alá kell szorítani), innen elviszed a vezetéket az aljzatig, közben egy jól hozzáférhető helyre beépítesz egy lengőaljzatot egy olvadóbiztosítóval. Bekötöd ezt az aljzatba (oda, ahová a pozitívat igényli), majd a másik kivezetést letesteled (lehetőleg olyan pontra, ami fémesen össze van kötve a vázzal, különben nem működik), aztán bele lehet dugni a navit és használhatod.

2011. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon nézd meg, hogy a piros tényleg a pozitív-e (annak kell középre menni), mert kínai testvéreinknek mindegy. Több eszközzel találkoztam már (autós hűtőbox és szivargyujtó aljzat) ahol lazán felcserélték.

Én először nem foglalkoztam vele, de aztán garanciában került vissza az immár hibás készülék, mert dugót cseréltek rajta, és persze a pirosat vették pozitívnak... De nem az volt!

2011. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!