Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan istenverte fontos...

Miért olyan istenverte fontos a felszereltség, az extrák egy személygépkocsinál?

Figyelt kérdés

Néha az agyamat eldobom, hogy miket ki nem találnak már arra, hogy kiénekeljék a pénzt az ember zsebéből. A kérdés arra irányul, hogy vajon hányan ismerik ezt fel, urambocsá hányan vannak, akik inkább egy puritánabb autóra szavaznának a sok sniki-snaki hülyeség helyett?

(Nálam a max extra, amit jónak tartok az az ABS, légzsák, elektromos ablak és a klímaberendezés. Ezutóbbi kettő sem nélkülözhetetlen, de hasznos. Rádió jó ha van, de abból sem kell húdehajde.


2011. jún. 21. 13:46
 1/9 bix ***** válasza:
mert mindenki ember és mindenkinek mások az igényei... van akinek a navigáció is fontos, de nem vinne magával gps-t van akinek automata váltó kell mert annyit megy hogy unja már (főnököm) vagy nem tudja használni a normálisat már (anyám)van akinek komolyabb hifi kell (mondjuk nekem, bár én megoldom utólag) és még sorolhatnám. gyártanak neked is autót a te igéyeidnek. és meglepő de gyártanak autót másoknak is ami nekik felel meg. ha nem lenne rá igény nem gyártanák ennyire egyszerű
2011. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bix ***** válasza:
ez annyira hülye kérdés mintha azt mondanád miért gyártanak szupersprort autókat, amikor egy 1 literes-es twingoval is el lehet mászni a városban sőt akár pályán is a ferrarival meg úgyse fog túrázni szal ugyanúgy elvisz egy kisautó is a ból b be csak olcsóbb környezetkímélőbb, stb. ettől még megveszik a ferrarit is...
2011. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan hülye dolog, mint az, hogy "nem köll' a klíma a kocsiba, mer' begyullad tőle a szemem"...
2011. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te a napi 20km re nem tartod fontosnak a egyes extrákat, de ha heti 1000-1500km mész, akkor a tempomat, rendes rádió, kényelmes ülések stb fontosak.

A biztonság pedig szerintem nem extra. ESP például még extra, de sokat segít.

Nem azt mondom, hogy sávfigyelő kell, mert az pl. hülyeség, csak elaltatja az embert.

2011. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az "autóipar" már rég nem közlekedési eszközök gyártásáról szól. Ha arról szólna, akkor a mai mennyiség kb. negyedét tudnák eladni, jóval olcsóbban, vagyis alig lenne profit. Ahhoz, hogy nyereséges legyen a cég, azok alá is autót kell tennie, akiknek erre semmi szükségük. Azokat pedig nem a praktikum fogja meg, hanem a hifi, a bőrkárpit és az alufelni.

Például egy átlagos, négyfős családnak (apuka, anyuka, két gyerek) elég lenne egyetlen Dacia Logan MCV (nem, nem a reklám helye, csak példának jó lesz). Apuka tetőfedőként dolgozik, belevágja a brigádot és a munkaeszközöket, reggel elindul dolgozni, estére jön. Anyuka meg viszi óvodába, iskolába a két gyereket és megy dolgozni. Ehhez mondjuk gyalogolnia kell 1 kilométert, mert nem a belvárosban lakik. Megtehetné nyugodtan, esőben felhúzza az esőkabátot, nyáron, jó időben biciklizik, nem halnak bele a gyerekek sem. Az autógyár meg eladott nekik összesen egy autót.

Na, ez így nem jó. Kell egy autó anyukának is, mert abból lesz a még több profit. De anyukának esze ágában sincs autót venni, neki pontosan megfelel a kerékpár is. Na, akkor győzzük meg! Legyen "csajos" az autó: édes szappantartóforma, illatosító, sminktükör, tűsarkúban is kezelhető pedálok... Alakul, anyuka már gondolkodik, milyen jó is lenne. Kell még bele finom, puha kárpit, mert az olyan otthonos, legyen benne klíma, mer' megpusztul a gyerek abban a 10 percben, míg odaérnek az oviba (amúgy kibírná gyalog is), szóljon benne 18 hangszóróból a rádió (nem mindegy, hogyan hallgatod reggel a Class FM-et), tudjon magától parkolni (anyuka amúgy nem tud, azért is nem akart autót), legyen még talán légzésfigyelő is benne, hogy ha jön a pici, ő se haljon bölcsőhalált a gyerekülésben.

Na, így vesz anyuka autót - illetve bárki más, akinek igazából nincs rá szüksége. Úgy, mint közlekedési eszköz, nem kell neki, el van mással. De ha hét nyelven beszél, hiperkényelmes és igazából már inkább guruló nappali, mint autó, akkor meg fogja venni, mert "annyi mindenre jó".

2011. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy utálok mindenféle elektronikát az autóban. Nekem nem kell semmi bele, mert csak növeli a súlyt, -> csökken az erő.

Nem is fogok soha új autót venni. Fékszervó legyen, nekem ennél több nem kell.

2011. jún. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért fontos, mert aki megengedheti magának, az szeret minél többet rákölteni. A nálunk extraként rendelhető dolgok 99%-a Amerikában egyébként széria felszereltség. Itthon az a nagy biznisz, hogy minden egyes extrát külön-külön kelljen beszereltetni, és minden sz*rért jól lehúzzon téged a kereskedő.
2011. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kocsinál alap a központizár, szervó, el.ablak, klíma, ABS.

A többi jó ha van de nem lényeges.

Amúgy enm kötelező az extrákat megvenni, pl a Priusnál a parkolást segítő rendszer feláras.

A mai autóknál a szervó, kp-zár alap, ezek nélkül nem is vennék autót.

2011. jún. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezek a jó autók (pont azzal, hogy nincsenek telecicomázva tömegnövelő, komplikáló extrákkal):

[link]

[link]

[link]


Puritán letisztultság, sallangok nélküli vegytiszta élvezet!!!!

2011. jún. 21. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!