Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlanátok...

Milyen motort ajánlanátok Simson után?

Figyelt kérdés

Csak váltós motor jöhetne szóba. Azért itt kérek segítséget, mert nincs elegendő ismeretem, nem igazán tudom, milyen motorok vannak a piacon, amik nem 50-es fűnyíró hangú gépek. Az se baj, ha 70-es vagy nyolcvanas.

Max. 90-100e Ft-ig.


2011. jún. 22. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy jogsival vezetsz vagy csak a határban motorozgatsz, városban vagy faluban stb.

Én Mz-t ajánlanák 125-150 vagy 250 döntsd el te, ahogy érzed, nincs túl sok különbség, a 250 erősebb és másfélszer olyan nehéz. Simson után könnyen rászoksz az Mz-re mersz szinte ugyanaz a két technika, olcsó alkatrész, könnyű szerelni is, és 90 körül már igen jó állapotúakból válogathatsz.

Nem érdemes egyből Simson után valami nagy endurót vagy gyorsaságit venni, mert az már túl nagy lépés lenne, mert azokból a 125 is bőven 30 Le felett van, míg az Mz-ből a 250-es is csak 19,5.

2011. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából még az 50-es kategóriában gondolkozok, egyelőre nincs nagyobbra jogsim. A Simson nem gyári volt, ezért nem okozna gondot egy erősebb gép sem. Köszönöm a válaszodat.
2011. jún. 22. 20:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah és inkább városban használnám, néha túrázásra.
2011. jún. 22. 20:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Néha lehet találni 70-es 80-as évekbeli nyugatnémet vagy osztrák 50-es motorokat a használtautón vagy a képesmotoron, motor.hu-n

Azok nagyon komoly gépek 50-es létükre, én se hinném ha nem láttam volna saját szememmel, 4 vagy 5 sebességesek, van különolajozós is, vízhűtéses is van és szinte mindegyik tud menni legalább 80-al tuning nélkül gyári 50-es hengerrel.

Ilyen motorok pl: Zündapp, Puch, Sachs meg még van 1-2, hirtelen ezek jutottak eszembe.

Első voltam.

2011. jún. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha sok pénzed vóna akkor Simson AWO

De Simson Schikra az már komoly modern és 125-ös. Nemtom mennyibe kerűl

2011. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondtam volna hogy Yamaha DT, de közútra/túrázásra végülis valami utcaibb lenne jó.


Valaki a válaszadók közül írta a Simson AWO-t: az egy 250-es nagymotor, egy nagy hengerrel és kardánhajtással.

És az olcsó működőképes-papíros már van 200.000 magyar forint környékén, de ami tényleg szép kb. a duplája.

2011. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, én is hallottam már a régi 50-esekről, hogy jó kis gépek, akkor keresgélek ezek között. Köszi!
2011. jún. 23. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!