Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes kiégetni a kipufogót?...

Érdemes kiégetni a kipufogót? Valamilyen eredménye/haszna van ha kiégetem? Olyat hallottam, hogy akkor nem eszik annyi benzint a motor.

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Kiégetni csak akkor van értelme, ha kétütemű motorról van szó és sokáig használtad alacsony fordulaton. Csak ekkor tud lerakódni annyi korom, amennyit egy nagyobb terhelésű szakasz nem tud kiégetni. Ekkor viszont van értelme a kiégetésnek: könnyebb lesz a gázcsere, nem fuldoklik annyira a motor, jobban reagál a gázadásra és nagyobb lesz a végsebesség. Hogy a fogyasztás csökken-e? Igen, akár az is megtörténhet, hiszen kevésbé kell erőlködnie a motornak.
2011. jún. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, két ütemű motor, egy Yamaha Dt 50ccm-is. Én most vettem használtan, így nem tudom, hogy hogyan használták.

Végül is az se árt neki, ha kiégetem ugye?

2011. jún. 26. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ha most vetted használtan akkor igen, szerintem érdemes lenne kiégetni.
2011. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!