Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges 1 hónap alatt...

Lehetséges 1 hónap alatt megszerezni a jogsit?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
nem. a vizsgákra 1-2 héttel korábban kell jelentkezni, szóval, ha nem járnál tanfolyamra és nem vezetnél, akkor is több lenne, mint 1 hónap csak a vizsgák miatt.. de szerintem 2-3 hónap minimum kell hozzá :)
2011. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor ez nehéz ügy...

Július közepén el tudnám kezdeni a tanfolyamot, csak július végére nyaralás is be van tervezve XD

Viszont egyetem alatt meg nehezebb lesz...

2011. jún. 28. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Elméletben lehetséges.Vannak autósiskolák amik indítanak intenzív tanfolyamokat egy vagy másfél hónapos idővel.Ott már a beíratkozásnál lezsírozzák a vizsgaidőpontokat.Az elméleti oktatás napi 2 óra helyett 4-6 órában zajlik,és a hét minden napján van.(a szokásos két-három alkalom helyett)

A vezetési gyakorlatok szintén 4 órában zajlanak és az engedélyezett maximumot ki is használják hetente.Asszem ez 4 nap.


De ez a gyakorlatban igen kevés esetben vezet sikerhez.A KRESZ könyvből fejezetenként tanultok az órákon és ahhoz,hogy normálisan megtanuld kell 2-3 nap.Akkor jöhet a következő óra és megint 2-3 nap tanulás.A minden napos oktatásnál egyszerűen nem éred utol az anyagot.


A másik buktató a gyakorlat.Egy tanulónak igen fárasztó és idegtépő még a két órát (azaz 2x 45 perc) is levezetni.Kezdőként erősen kell koncentrálni mindenre,mert ekkor még nem természetes a járművezetés.


Gyakorlatban ezek az intenzív tanfolyamok már gyakorlott vezetőknek szólnak.Pl egy A1 jogosítvánnyal rendelkező ember íratkozik be egy A korlátlan kategóriára.A KRESZ-t már tudja,csak fel kell frissíteni a tudását a szabályváltozások miatt.Motorozni tud,hiszen már van kellő tapasztalata,így a vezetési gyakorlatokat is rutinból tudja megcsinálni.


Nem véletlen,hogy az ilyen tanfolyamokon csak 15% körül van a sikeres vizsgák száma,míg a normál idejű képzésen 80-90%.Persze ez iskolától is függ.Meg attól,hogy a tanuló mennyire veszi komolyan a dolgot.

2011. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én normál tempóban 2 hónap alatt szereztem meg a jogosítványt, de ez függ a saját tanulási tempódtól is. Javaslom, hogy vegyél egy kresz könyvet, a hozzá tartozó munkafüzettel, amit otthon is tudsz csinálgatni, és a legtöbb oktatónak megvana CD, amin a vizsgához hasonló program van, azon is tudsz gyakorolni sokat. Ha belehúzol, és esetleg otthon is tudsz gyakorolni vezetni, simán meglesz.

Sok sikert. :)

2011. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Válassz gyorsított képzést az drágább viszont a gyakorlati része a dolognak az hamar lemegy, ellenben az elméletit sehogy nem tudod gyorsítani, azért mert meghatározott óraszámmal és időpontokkal zajlik! Sehogy nem tudsz jól kijönni belőle! Gyorsított képzéssel anno nekem is volt vagy 2,5 hónap! Az oktatóm se ért rá mindig és én is suli mellett csináltam szakvizsgák előtt! Sok sikert!
2011. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!