Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót válasszak a...

Milyen autót válasszak a leírt paraméterek alapján? A miértek is érdekelnének.

Figyelt kérdés

1 500 000 Ft a keret, 2004es évjáratnál nem szeretnék régebbit,túl nagy se legyen(=női autó),a fogyasztása természetesen minél kevesebb,annál jobb:)

Legalább legyen 1,2es motor benne, de inkább vmi dinamikusabb lenne a jó (most 1,4es 90 LE-s autóm van,ennél gyengébbet nem szeretnék ha lehetséges).


Inkább a japán autók felé lettem most nyitott, de ha esetleg van más jó tapasztalatotok szívesen venném azt is.



Köszönöm a segítségeteket előre is!


2011. júl. 4. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján ezeket találtam neked:

[link]

vagy:

[link]

2011. júl. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy A osztályos Mercin gondolkodnék. (tudom, hogy nem japán de jó kis autó)
2011. júl. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A Corollákon én is gondolkodom,bár kevés van másfél millió alatt,és nem szedánt szeretnék.

A Honda sem rossz, bár ez a konkrét amit linkeltél kicsit sokat futott már :) Utánanézek azért még....köszönöm!


Az A osztályos Mercikről és a Vitorol hallottam h a Mercedes legnagyobb baklövései :S Pedig korábban abban is gondolkodtam...de azért köszönöm Neked is!

2011. júl. 4. 13:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Sem az A osztály sem a vito nem rossz széria. A mercedes egy életérzés! :) A döntés a tied!
2011. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért pont a 2004-es dátumhoz ragaszkodsz? Ha nincs semmi oka akkor szerintem érdemes akár 2000-2001-ben gyártott autókat is megnézni, ha rendesen karban volt tartva akkor többet érsz egy olyannal. A lóerőkről pedig csak annyit hogy igazából nem érdemes törődni vele, hiszen egy más kasztniban lévő motor teljesen más menettulajdonságokat jelenthet, ahogyan a dízel és benzin autók dinamikája közt is nagy különbségek mutatkoznak, szóval lehet hogy van olyan 60-70 lóerős autó amit kifejezetten erősnek találnál mondjuk a jelenlegi autódohoz képest.

Peugeot 206: [link]

Honda Jazz: [link]

Renault Clio: [link]

Lancia Ypsilon: [link]

Ford Fiesta: [link]

Nissan Micra: [link]

Fiat Panda: [link]

Mitsubishi Colt: [link]

Citroen C2: [link]

Alfa Romeo 147: [link]

2011. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nos igen, teljesen igazad van,mondták már többen is ezt,de vhogy be akartam lőni, h egy viszonylag erősebb autót szeretnék.

A felsoroltak közül sok számításba jött már nálam is, pl: a Colt,a Fiesta nagy esélyesek.

Aztán van olyan is,ami tetszene,de nem írnak sok jót róluk (népítéletet mindig elolvasom,az elég reális képet ad)ilyen pl a C2,az Alfa 147 régóta nagy szerelem ,legszívesebben azt venném, de nem akarok azzal is állandóan szerelőhöz járni :( Jót kifogni pedig nagyon nehéz használt autó témakörben...


Végülis leírom mik a leginkább befutónak számítók,ezek közül melyiket választanátok?


Kia Rio

Mitsubishi Colt

Toyota Corolla

Ford Fiesta

Suzuki Swift (csak a GS felszereltségű)

Opel Astra H

2011. júl. 4. 22:49
 7/10 anonim ***** válasza:

"Aztán van olyan is,ami tetszene,de nem írnak sok jót róluk (népítéletet mindig elolvasom,az elég reális képet ad)ilyen pl a C2,az Alfa 147 régóta nagy szerelem ,legszívesebben azt venném, de nem akarok azzal is állandóan szerelőhöz járni"


Itt rád kell hogy cáfollják, mindkét típus esetében. Aki olyan hogy eleve egy agyonhajszolt, lestrapált autót vesz és nem is törődik vele az tuti hogy szívni fog vele, számomra a C2 és a 147 népítéleteiből is ez rajzolódik ki:

Citroen C2: összesen 24 népítélet, ebből csak 6 darab van 4,5 csillag alatt, mindenki más 4,5 illetve 5 csillagra értékelte az autót

Alfa Romeo 147: 85 ítélet, ebből csak 14 rosszabb 4 csillagnál.

Verdikt az hogy az oly sokak által magasztalt népítéletből nem szabad kiindulni, egy-két típushiba kiderülhet, de az minden autónál van. Az a biztos ha a megvásárolni kívánt autót elviszed egy független állapotfelmérésre (ha a tulaj vagy kereskedő nem eggyezik bele az gyanús), kb. 10-15 ezer forint és kiderül hogy van-e baja az autónak, aztán ha már nálad van akkor a kopóalkatrészeket időben kell cserélni és oda kell figyelni arra hogy néhány havonta, évente lássa szervíz vagy szerelő, de ez minden autónál így kéne hogy legyen. Ha meg ezek az autók a nagy kedvenceid közé tartoznak akkor miért ne vennél ilyet? Most komolyan, inkább utaznál évekig egy olyan autóban amit nem is szeretsz? Én azt mondom nyugodtan vágj bele, egy max. 7 éves, karbantartott autó nem fog csalódást okozni és állandó hibajelenségeket produkálni, akárki akármit is mond.

2011. júl. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

fiesta, corolla vagy astra. én ezeket venném a helyedben.


Ha olaszt vagy franciát veszel, akkor kétszer fogsz örülni amikor megveszed és amikor eladtad... A szerelőd is örülni fog mert dől a lé...

2011. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy jótanács: a márkaszervizeket kerüld el.
2011. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szonjus válasza:
Ha még nem vettél, Astra mindenképpen :) La. is szervizbe nem kell sűrűn vinni :) Nekünk még a régi is megvan, 18 éves de még mindig simán megy, komolyabb baja nem volt 5,5 fogyaszt autópályán kb. Bár már ott egy ideje nem megyünk vele, csak vészhelyzetben, De ha választanom kéne lehet azt tartanám meg, ez így elég kemény egy új Ford Focus és egy Peugeot 207(?-ezzel mindig bajban vagyok :)) közül az öreg a befutó :)
2011. júl. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!