Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gilera Runner-re milyen...

Gilera Runner-re milyen gyengébb minőségő sport kipu-t ajánlotok? Lent.

Figyelt kérdés
Van egy Gilera Runner-em és én ZX-ben gondolkoztam de annál görgőt kell cserélni és sportlégszűrő nélkül nem az igazi.Légszűrőt nem akarok rá mert hamarabb meg eszi a homok,és görgőt se akarok cserélni(nem akarok annyira belenyúlni)Tudnátok ajánlani olyan sport kipufogót ami állítás nélkül is működik??
2011. júl. 6. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Sportkipufogónak (rezósnak) egy értelme van, hogy nagyobb fordulaton könnyebb gázcserével segít a henger töltésén, ezzel nagyobb fordulaton erősebb lesz a motor. NAh ha görgőt nem cserélsz, akkor még rosszabbul is fog menni mint azelőtt. (ezt garantálom, próbáltam) (mivel a görgővel lehet szabályozni h mekkora fordulaton dolgozzon a motor) Ha olyan kipufogót veszel amihez nem kell görgő csere, tehát agyári henger fordulatszámához lett hangolva gyárilag, azzal egy tized plusz lóerőt se tudsz kihozni. Amúgy én Gianelli Extrát vettem, ott a gyári 5,5g-os görgők helyett 4,2g-os kellett. A görgő csere meg piti feladat. Sportlégszűrő meg felesleges.
2011. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is runnerem van. Sport kipufogó, sport légszűrő, más rugók, görgők. Így vettem. Ha gondolod szívesen elcserélném ezeket a dolgokat a tiedre. És nem is kell költened.

Mert katasztrofális a hangja. Megy nagyon, de engem nem érdekel.

2011. júl. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
annyira felesleges ilyesmire költeni...1. egy valag pénzt költesz rá 2. szinte nem ér semmit 3.40nél többel nem szabad menni 4.nem 80-90km/hra lettek tervezve!5. nagyobb erő több felelőséggel és veszéllyel jár.ha pl lényegesen tudsz erősíteni a robogón akkor már kipörög a kerekék és eltaknyolsz:) azt amit a robogódra költenél tuningot abból a jogsit is letudnád tenni autóra!
2011. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is a Gianelli Extrát néztem!!Az odáig oké hogy 4.2 grammos görgő kell bele de azt honnan tudom hogy mekkora??19x15,13x15 stb...És ha adok egy e-mail címet le tudnád írni a görgőcsere folyamatát??És görgőből is milyen fajtát ajánlasz??
2011. júl. 6. 13:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Milyen kipud van??És rendesen működik a görgőkkel??Hogy hogy katasztrófális a hangja?
2011. júl. 6. 13:46
 6/8 anonim ***** válasza:
A runner gyári görgő mérete 19x15,5. Amit írtam 4,2g az nekem Aeroxnál vált be, de a tiédnek más a blokkja,ezért ki kell tapasztalni, hogy melyik való bele. Leírni a folyamatát a cserének hosszabb, mint megcsinálni élőben. Keresgélj neten videókat róla. amúgy itt tudsz okosságokat nézni [link]
2011. júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!Ez a görgőtapasztalás igen drága de akk először én is 4.2-vel próbálkozok!!és görgőből melyik fajtát ajánlanád vagy melyik van neked?
2011. júl. 6. 13:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Malossi görgőt használok tartósan ami 2700Ft de hangoláshoz a gagyibb, mondhatjuk noname 1500ft-osakat.
2011. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!