Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért használják a lityi és a...

Miért használják a lityi és a lityó szavakat az emberek?

Figyelt kérdés
a szőr feláll tőle a hátamon
2011. júl. 6. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyeneken kiakadsz akkor ne nézz meg két 13 éves lány közti beszélgetést mert szívrohamot kapsz.
2011. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Na figyi, az a stájsz hogy manapság ilyen trendi stílusban nyomulunk, ez nekünk nagyon pálya, szercsizzük és lawcsizzuk ezt, naon cukcsi ahogy a puxcsi után meg meg iszunk egy, két lityó borcsit, vagy sörcsiszörpcsit, ezt meg közösen leküldjük egy fél lityi pálcsival, néha kell, mert naon fiatalok vunk és néha néha van depcsi meg öngyi...


Cuppcsi...

2011. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utoló: köszönöm h miattad rémálmaim lesznek ma éjjel:(

A kérdésre válaszolva : igazából rövidítésnek jó igazából másnak nem

2011. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minek a rövidítése? Egy ugyanolyan hosszúságú szónak? :D


Én már nem is haragszom az ilyenekért, csak nehogy kötelezővé tegyék. :)

2011. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

21:09


Még egy ilyet ideírsz, megiszok egy liter nitrohigítót, fél liter kromofággal keverve! :-)


Miért? Mert GYÖKEREK, pont. Ha megnyugtat, akkor nekem is feláll....a szőr a hátamon. De nem csak ettől. A naontól az ijentől a voktól az xd-ől és a loltól is. Meg a többitől. Azt hiszik ez menő, ez dívik, közben szánalmasak és a normális ember lenézni, megveti őket. Ilyen korcs, semmirekellő társadalmat nevelt ki a média a mai fiatalságból. Csak mi lesz ha ezek egyszer 30 évesek lesznek? Nem akarok belegondolni így most este. Megyek inkább megnézek egy rali összefoglalót.

2011. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Engem is a média nevelt ezek szerint, mert 16 vagyok.
2011. júl. 6. 21:34
 7/9 anonim válasza:

21:09 Vok XD


Szivcsi, szercsizlek benneteket...


Puszika... LOL

2011. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek! Tényleg minden tiszteletem és örülök neki, hogy van néhány kivétel, ezt elfelejtettem mondani, jobb lenne ha több lenne.


Már iszom a koktélt kösz!

2011. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A vok, LOL és egyéb ilyen rövidítések azért alakultak ki, mert az SMS íráskor, chat-en sokkal gyorsabb és kifejezőbb mintha szép barokkos, két soros körmondattal akarnád körülírni, hogy mondjuk valaki nagyon vicces és mókásnak találod azt, amit írt...


A LOL pl. angolból jön, az angolok és amerikaiak meg egyébként is imádnak mindent rövidíteni, a lehető leggyorsabb kifejezés módra törekednek. Ez nem csak a hétköznapi életben érhető tetten, hanem a különböző szakmákban is.


lityi

liter


Valóban ugyanolyan hosszúak, viszont a kettő szó között van egy érdekes különbség: a liter R-re (mássalhangzó) végződik, így sok toldalék esetében (litert, literre) két mássalhangzó találkozik, amit a magyar nyelv alapvetően nem szeret, sokkal jobban kimondható hogy lityit, lityivel.


A lityi továbbá az i betűk hatására "lazábbnak", menőbb kifejezésnek tűnik, mint a liter. Ha megfigyeled nagyon sok ilyen trendI-s :) szó esetében az I adja meg ezt a "nagyon laza vagyok, mindent becézek" jelleget....


A teljesség igénye nélkül: öngyi, ügyi, figyi, stb... :)


Nyelvészetileg nem tudom levezetni, ezt csak tapasztalatból írtam :)

2011. júl. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!