Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltóval kézi kapcsolás?

Automata váltóval kézi kapcsolás?

Figyelt kérdés
Új családtag fog érkezni a napokban:) Automata váltós, de lehet 1,2-ben manuálisan is váltani. Ha manuálisan váltok akkor jobb lesz a gyorsulásom?
2011. júl. 7. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Annak a funkciója a hegymenet és a lejtmenet, nem a gyorsulás szabályozása.

De értelemszerűen ha százig húzod kettesben az autót, akkor "jól fog gyorsulni". De nem erre van kitalálva. Játssz a gázzal, meg fogod tanulni, hogy hogyan kell "jól" gyorsulni vele.

2011. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az a két fokozat az előválasztón nem arra szolgál, hogy kézzel kapcsolj. Az azért van, hogy ha lejtőn lefelé haladsz vagy bármi más miatt tartósan alacsony fokozatban kell haladnod, akkor ne engedd felkapcsolni a váltót. Persze alkalmazható arra is, hogy kézzel kapcsolj, de nem sok értelme van. Ha régi, egyprogramos hidrodinamikus váltóról van szó, akkor lehet jobb gyorsulási időket produkálni, mint automata üzemmódban. Ha új, többprogramos, elektronikus vezérlésű váltóval van dolgod, akkor a sportprogram a legjobb neki, abban engedi tovább forgatni a motor.
2011. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-ben 120-al megy automatán(úgy csak 6000-ig pörög) de manuálisan kisebb lesz-e a váltásidő erre akartam kilyukadni
2011. júl. 7. 21:59
 4/9 A kérdező kommentje:
nemtudom, 2002-es a kocsi nem olyan új az automatája
2011. júl. 7. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, milyen kocsiról van szó? Köszi!
2011. júl. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hűségesszolgámbalfi ***** válasza:
Ha kézzél váltasz akkor is ugyanannyi a váltásidő.Nekem egy 3000cm3 Mercedesem van,és ő megy 2-ben 100-at,hova akarsz gyorsulni?? :)
2011. júl. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jó, de tovább kipörgethetem:)3600-nál adja le a max nyomatékot, 6400-nál a max lóerőt, automatával 6000nél vált ja egy 200lovas 3.0 V6-os Maximáról van szó, automata váltóval 7.83 alatt van százon, tehát annyira nem szorulok rá hogy gyorsabb legyen kézzel kapcsolva:)
2011. júl. 8. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
08:11: Köszi :)
2011. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

megvan a gép :) és ha manuálisan váltok és 6000helyett 6500-ig pörgetem, 1-be 80-at megy 2-be meg 130-at:)


A váltás tényleg nem gyorsabb, de tovább lehet pörgetni és attól is jobb a gyorsulás. 6500-tól kezdődik a piros mező, az automata meg 6000-nél elvált. Na mondjuk lehet ezért nincs semmi baja az autónak

2012. jan. 14. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!