Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bankon kívüli részletfizetésb...

Bankon kívüli részletfizetésb bele szoktak menni az emberek? Mi kell hozzá? Konkrétan autóról lenne szó,2-3 százezres tétel.

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Valakitől részletre szeretnél venni autót?

Ha nem kereskedő hanem magánszemély akkor el fog hajtani!

Ha mégis belemegy akkor egy ügyvéd által hitelesitett szerződést kell irnotok melyben benne van az eladó és a te adatod és a megállapodás pl.: 12 hónapon keresztül havi 30.000 Ft-ot fizetsz az eladónak a tárgyhónap 10. napjáig.

2011. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe értelmes magánember nem megy bele, ugyanis az ügyvédes papírral kitörölheti ha a vevő nem fizet. Lehet indítani önköltségen polgári pert...


A közjegyző által hitelesített okirat egy fokkal jobb, mivel csak be kell adni a jegyzőnek aki 8 napon belül automatikusan - a bíróság megkerülésével - átadhatja behajtónak a követelést. De gyk. ezzel is kitörölheti az eladó, hogyha nincs mit behajtani a vevőn.


RÁadásul egy - egy ilyen okiratnak igen húzós díja van.

2011. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, a közjegyzői jobb.

Dijáról sokat nem tudok, de egy egyszeri fizetési meghagyás beadása is elég húzós, az összeg 3%. Ezután még a behajtó is kéri a pénzt. Én 260.000 Ft miatt adtam be fizetési meghagyást, 18ezret kért a behajtó.


Egyébként a tulajdonos megkapja a pénzét, vagy igy vagy úgy. Más nem a segélyből levonják a 30%-ot.


De ha a talajon akarunk maradni, ilyen "kis" összeget ha valaki nem tud kifizetni, az vegyen fel hitelt a providentől vagy ne vegyen autót.

2011. júl. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!