Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell használni az...

Mikor kell használni az irányjelzőt?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvasom, hogy csak irányváltoztatáskor és elinduláskor, valahol azt, hogy kikerülésnél is, illetve azt is hallottam már, hogy előzésnél. Melyik az igaz?
2011. júl. 9. 18:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
mindig, ha ezeket csinalod amiket felsoroltal akkor fel hasznalni
2011. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
egyedül vagyok hogy nem értem mit szeretnél? de szerintem olvasd el a KRESZ t
2011. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mindig, amikor eltérsz az egyenestől, kivéve a körforgalomnál. Behajtáskor nem kell jelezni, csak kihajtáskor.
2011. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Csak kanyarodó főúton és kanyarodó sávban nem kell használni. Elég zavaró, mikor a külső-belső sávban állandóan indexelgetnek, én meg már tök megszokom, hogy csak azért indexel, mert kanyarodik, aztán majd jól megszívom mikor tényleg az egyik sávot akar váltani.
2011. júl. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
igen,hát irányváltoztatásnál,sávváltoztatásnál,elindulásnál,kikerülésnél nem feltétlenül,ha megoldható sávváltoztatás nélkül,illetve előzésnél mindenképp.De ha tanultál kreszt akkor tudnod kéne
2011. júl. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ha érthetetlenül fogalmaztam, akkor elnézést. Megpróbálom újra. A kérdésem az, hogy mikor kell indexelni; akkor, ha irányt változtatok, ha elindulok, ha kikerülök valamit és akkor is, ha előzök? Tulajdonképpen az előzés zavaros. Tehát: Kell-e használni az irányjelzőt előzésnél?
2011. júl. 9. 18:14
 7/21 A kérdező kommentje:
Most kezdtem el a kreszt tanulni és a könyv, amit kaptam, elég száraz és értelmezhetetlen. Ezért úgy gondoltam, hogy abból baj nem lehet, ha itt megkérdezem tőletek. Inkább most nézzenek hülyének, mint az utakon.
2011. júl. 9. 18:16
 8/21 anonim ***** válasza:
Természetesen kell! Egyrészt elhagyod a saját sávod, másrészt ezzel jelzed a mögötted jövőnek a szándékod.
2011. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%
Az indexről egyből az előzés jut eszembe. Ezt még akkor is tudtam, mikor 10 évesen állmodni sem mertem a jogsiról. Azon kívül minden alkalommal kell használnod, amikor kilépsz (ha csak egy kicsit is) a sávodból.
2011. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben kell, csak ha elhagyod vagy átléped a sávodat. Ha például egy kerékpárost előzöl, és sávelhagyás nélkül ki tudod kerülni akkor nem kell. Ha egy álló teherautót sávelhagyás nélkül ki tudsz kerülni akkor sem kell. Ha viszont egy centivel is átlépsz a szembejövő sávba akkor kell.
2011. júl. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!