Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljes motorcsere? (Kérdésed...

Teljes motorcsere? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Ha van egy segédmotorkerékpárom (nem robogó) és a motorja már teljesen tropa akkor az legális megoldás, hogy az egészet lecserélem egy új motorra?


Vagy engedélyeztetni kell valamiféle hatóságnál? Mert hát kívülről ugyan maga a motor nem is látszik, de az adás-vételiben benne van a motorszám (és az alvázszám is!)


Továbbá ha ugyan olyat nem kapok (régi típus) akkor lehetséges, hogy más (ma is kapható)motorral pótoljam?


2011. júl. 10. 18:55
 1/7 NoodIy válasza:
Motoroknál nem tudom hogy hogy megy, de autóknál a következőképpen: Típusazonos motorcsere engedélyezett mindenféle tervezés és engedélyeztetés nélkül, de csak szakszervíz végezheti, erről kell vmi papír, aztán csak egy új forgalmi és kész. Szerintem motorra sem vonatkozik más...
2011. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én amikor mentem átiratni a motromat akkor a rendör nem nézte meg a motorszámot mert azt mondta hogy lehet benne más motor is szoval tegyél bele nyugottan uj motrot
2011. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

NoodIy


Oké, de jelen esetben egy segédmotorról beszélünk, aminek ugye nincsenek okmányai csak egy mezei adás-vételi és annyi... :I

2011. júl. 10. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
kicserélheted, hiszen a biztosításban alvázszámot kell beírni...
2011. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akár nem típusazonosra is?
2011. júl. 10. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem cseréld ki nyugodtan, a számokat úgyse nézik soha főleg ha segédmotor, ha meg nagyon szabályos akarsz lenni akkor szétbontod mindkét blokkot, a jóból az alkatrészeket beteszed a rosszba aminek viszont a számai jók, összerakod és kész a jó motor, vagy a másik eset hogy kicsiszolod a motorszámot az új blokkban és beütöd azt a számot ami kell.
2011. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felesleges ennyit szarakodni vele. Új motor be, írsz új adásvételit az új motorszámmal, oszt' csókolom.
2011. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!