Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2éve kezdtem el a jogsit de...

Mian kérdése:

2éve kezdtem el a jogsit de lejárt mert nem voltam itthon. Mi a teendő?!

Figyelt kérdés

2évvel ezelőtt kezdtem el a jogosítványt autóra, mindent megcsináltam, kivéve az elsősegélyt...

Azóta 2év és 3 hónap telt el mióta meglett a forgalmi vizsgám is. Mi a teendő most hogy befejezzem? újra kell csinálnom a kreszt?rutin és forgalmit is kell? vagy netán az egész jogsit?!:(


2011. júl. 13. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha 2 éven és fél éven belül járt le, akkor elég bejelentkezni egy újabb KRESZ vizsgára, ha több idő telt el, a KRESZ tanfolyamat meg kell ismételni. Plusz bejelentkezel elsősegély tanfolyamra, leteszed a vizsgát. Rutin, forgalom nem veszik el :)
2011. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Persze az első ismét hülyeséget írt, ugyanis a kresz után két éven belül a forgalmi vizsgának kell meglennie és nem veszett el semmid. Az EÜ-t amíg meg nem csinálod, addig nem kapod meg a jogsit, de az viszont már NINCS határidőhöz kötve, hogy mikor. Akár a legelején, akár a forgalom vizsga után 10 évvel is leteheted.
2011. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Mi az, hogy ismét??? A KRESZ vizsga viszont elévül, azt meg kell újítani -.- Érvénytelen KRESZ vizsgával nem fogják kiadni a jogsit.
2011. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

"A sikeres Közlekedési alapismeretek vizsga két évig érvényes, így vizsgáit az első sikeres Közlekedési alapismeretek vizsga időpontjától számított 2 éven belül teheti le."

Tehát az elsősegély is vizsga, így meg kell újítani.

2011. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elsősegély vizsgát bármikor le lehet tenni a meghatározott 2 év alatt.
2011. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sok kommentelő összezavart...tehát akkro kresz vizsgát kell letennem újra csak? (az elsősegély egyértelmű hogy kell)
2011. júl. 13. 14:48
 7/12 A kérdező kommentje:
u.i.:és a rutin ill. forgalmi vizsga sose jár le akkor? magyarán szólva sürgősen meg kell csinálnom a jogsit h ne vesszen kárba a rutin és a forgalmi?:)
2011. júl. 13. 14:49
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A rutin és a forgalom nem jár le. Most megújítod a KRESZ vizsgádat, leteszed az elsősegélyt. Viszont csak egyszer lehet hosszabbítani. Tehát ha az új KRESZ vizsgától két éven belül nem teszed le az elsősegélyt, akkor az egészet újra kell csinálni.
2011. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagy kő esett le a szívemről hogy válaszoltál:)
2011. júl. 13. 14:54
 10/12 A kérdező kommentje:
u.i.:azért azt még megköszönném, ha valaki meg tudná mondani hogy most mennyi egy kresz vizsga ára és egy elsősegély vizsgáé!(:
2011. júl. 13. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!