Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem érzem az autó jobb oldalát...

Nem érzem az autó jobb oldalát, pár hasznos tanács?

Figyelt kérdés

Szóval egy éve van jogsim, kb 5000 km-ert vezettem le városon kívül. Viszont most ha városba megyek szűk helyen, akkor nem érzem az autó jobb oldalát hogy onnan még mennyi távolság van tovább az akadályig. Képes vagyok akár 1 méterre is menni az akadályoktól mert úgy gondolom már 20 centire van tőle, nehogy meghúzzak egy másik autót vagy bármit, mások meg néznek hogy ez mit csinál van még ott egy csomó hely.


Milyen ötleteket tudnátok rá adni, hogy ezt jobban érezzem? Ti hogy szoktátok kitapasztalni? Kocsi elejét nézitek vagy oldalát..stb..


2011. júl. 13. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:

A kulcsszó a gyakorlás. Általában mindenkinek nehézséget okoz a távolság felmérése különösen a jobb oldalon. Máshogy nem fogod megtanulni, csak ha sokat vezetsz, parkolsz a VÁROSBAN. 5000 km pedig nagyon kevés, a megfelelő rutinhoz pl hogy érezd az autót biztosan kell még 10 ezer km, sok várossal. Megtanulni vezetni persze ennél jóval tovább tart, de ez más kérdés.


Állíts magasabbra az ülés, hogy fentebbről nézd az autó elejét, ne süppedj bele az ülésbe. Ez baromi sokat segít. Miután parkoltál szállj ki, és hasonlítsd össze, hogy bent mekkorának érezted az oldaltávolságot, és mekkora is az valójában. Más tippem nincs.

2011. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régen az oktatóm azt mondta erre, hogy próbáljam valamihez kötni, hogy mit hogy látok, mikor mondjuk 20 cm-re vagyok a padkától. De szerintem az a legjobb, ha gyakorolsz, kimész mondjuk egy bevásárlóközpont parkolójába, ahol nem állnak, és próbálgatod, hogy mennyire mehetsz közel fához, padkához stb.
2011. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az autó méreteit érezni kell, nem nézegetni(első válaszolónak)! Vezess többet városban és hidd el idővel érezni fogod. Nekem az volt a szerencsém, hogy Bp-en raktam le a jogsit így nem idegen tőlem a városi vezetés. Érzem rendesen az autó méreteit, márpedig az Budapesten nem árt:D Nálad szerintem az a gond, hogy csak városon kívül vezettél.
2011. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aha hát muszáj lesz ezt rendesen begyakorolni valahol. Amikor padkánál állok meg ott is úgy próbálom hogy nagyon közel azt hiszem már rajta van lassan az első kerék már súrolja utána kiszállok megnézem és van még 50cm-er :D
2011. júl. 13. 13:13
 5/10 anonim ***** válasza:

13:09-es vagyok.

Mondom, nincs nálad semmi gond. Gyakorlat teszi a mestert:)

2011. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Üres területen - üres üdítőspalack. Csodákra képes. :))

Próbálj meg rájárni a jobb kerekeddel.

Minél többször, annál könnyebb. :)

2011. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteiteket, kifogom próbálni!
2011. júl. 13. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Probáld meg letekerni a jobb oldali ablakot és ugy manöverezni. Így szabadon látsz nem zavar meg az üveg.
2011. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Leállsz a padka mellé(próbálgatod). Előre nézel és kicsit jobbra, látni fogod a padkát a szélvédőn keresztül és azt is hogy az ablaktörlő melyik részével "keresztezi egymást". Így tudni fogod hogy hol a kocsi széle.

Remélem érthető:)

2011. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én elég magas ember vagyok és elég hosszúak a kezeim is.Jobbra kinyújtva majdnem elérem a jobb oldalsó ablakot.Szóval én eleinte így mértem fel a távolságot.Egy karnyújtás meg egy picit.:)

Persze ez nagyban ember és autó függő,de megpróbálhatod ezt a módszert is,hátha segít valamit.Ha nem is érsz el a jobb oldalsó ablakig,azért a saját karod hosszát ösztönből is tudni fogod és így könnyebb lesz valamivel.

2011. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!