Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Clio - motor felpörgés...

Renault Clio - motor felpörgés, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Édesapámnak van egy Renault Clio 1.4-es automata, 2001-es autója. Olyan problémával találkozott hogy:

Reggel, mire a 1.5 km-re lévő garázshoz ér (kocsival), felpörög a motor... aztán úgy mondta, hogy elkezd ilyen fura berregő hangot adni, és leáll.. utána nehéz beindítani... emelkedőt nem nagyon szereti utána... nehezen megy fel vele.


Tudnátok segíteni? azt mondta nézzek neki utána a neten... hátaha találok valamit.


Lambda szonda? vagy szerintetek mi lehet?


2011. júl. 13. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Lambdaszonda nem lehet! Ugyanis, ha az tönkre megy akkor a vezérlőegység nem az onnan érkező információ alapján vezérli a befecskendezést, hanem egy előre beleprogramozott középértéket vesz alapul. És egyértelműen annak is vannak tünetei, de nem ilyenek.
2011. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert nekem anno az opelem, hasonló tüneteket produkált, és annak lambdaszonda baja volt... de hát akkor nem vagyok előrébb... azért köszi :o)))
2011. júl. 13. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azért írtam, hogy nem lambda mert, ha jól veszem ki a kérdésedből 1,5km-ig tünetmentes?
2011. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
állítása szerint. igen. kb 1 - 1.5 km...
2011. júl. 13. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Összes henger megy? Nem lehet, hogy a gyújtással van valami?
2011. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, most olvastam, hogy felpörög, akkor nem a gyújtás legalábbis nem csak az.
2011. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezek majd tőle mindent. mert röviden csak ennyit mondott:o))
2011. júl. 13. 13:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Oké. Jó lenne egy részletes leírás a tünetekről. Hátha tudok pontosabbat mondani:)
2011. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!