Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ABS hasznos az autóban?

Az ABS hasznos az autóban?

Figyelt kérdés
Kezdő jogsis nő vagyok, olyan autót vegyek (persze drágábban:() amiben van ABS,vagy annyira nem fontos?
2011. júl. 14. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Piszkosul... Es a gumi is.


En Ausztriaban csusztam bele mult oktoberben egy ABS nelkuli autoval az elottem levobe. 20 eves aktiv tapasztalatom van, ez volt az elso balesetem. A mai napig allitom, hogy ABS-sel megalltam volna. (Mivel regi auto volt igy "csak" kb 300-350 e Ft-ot buktam ezen.) A gumik 2-3 honaposak voltak.

2011. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Neked még egyenlőre nagyon fontos
2011. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen szükséges, de jó ha van. Néha csoda, hogy milyen helyzetekben lehet vele megállni. Nekem is ABS-es az autóm, volt egy csúnya helyzetem, kicsúsztam télen egy kereszteződésben egy főútra, automatikusan tapostam a fékre és attól függetlenül, hogy csúsztam pár métert pillanatok alatt megálltam, állítom, ha nincs ABS már a temetőben lennék. Kis-híján ütköztem egy autóval, ami közel 100-as tempóval darált volna el, ha ott és akkor nem tudok megállni. Tény, hogy nekem 1 évesek voltak a gumik, de nem árt költeni arra is, mert nem mindegy.
2011. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy az ABS mindig jól működjön, nagyon sok pénzt kell áldozni a karbantartására. Borzalmas úgy fékezni, hogy azt hiszed az ABS majd segít, közben meg épp akkor mondja be az unalmast.

Aki nincs ABS-hez szokva, az pontosan tudja mit várhat az autójától.

Csúszós utakon van igazán nagy jelentősége az ABS-nek, de csúszós utakon ABS-el és ABS nélkül is óvatosan kell menni.

2011. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ABS más néven blokkolásgátló. Az a lényege, hogy vészfékezésnél nem engedi, hogy a kerekek teljesen megálljanak, blokkoljanak, ezáltal a tehetetlenségi erők miatt fellépő csúszást és kormányozhatatlanságot csökkenti. Az autó vészhelyzetben is kormányozhatóbb lesz, gyorsabban megáll, mert a gumik nem kezdenek el annyira csúszni az aszfalton.

Szerintem egy jó találmány és hasznos. Ugyanakkor ha ABS-el felszerelt autót veszel, az elején nem árt néhány próba vészfékezést tartani nem túl forgalmas helyen, hogy meg tudd szokni a működését. (Bár ez minden autóra igaz.)Előszörre elég furcsa érzés, amikor a működő ABS erős fékezéskor visszalökdösi a pedált. Akár ijesztő is lehet. Persze ez autófüggő, nem tudom az újabb gyártmányoknál már ez mennyire határozott.

2011. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, hasznos. Nyáron, meleg, száraz aszfalton, illetve laza talajon nem feltétlenül szükséges, de egyébként az ABS segítségével jobb a lassulás, féktávon jobban irányítható az autó, mint ha nem lenne.
2011. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, rövidíti a fékutat, fékezés közben irányítható marad a kocsi, és nem kell minden vészfékezés után új gumikat venned.
2011. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen,hasznos.PONT!


Azért nem kell az egekbe emelni és istenként bálványozni,mert ABS nélkül is tökéletesen meg lehet állni minden körülmények között,csak venni kéne a fáradságot a gyakorlásra.Nem kell szupermennek lenni ahhoz,hogy csak addig nyomd a féket amíg nem blokkol a kerék.Példának csak az autóversenyzőket tudom felhozni.Ők sem erre születtek.Egyszerűen addig gyakorolnak,amíg nem éreznek rá az autóra.


Nem oltás és nem okoskodás akart lenni.Az ABS-ről alkotott véleményem leírtam az első sorba,csak nem szeretem ha az emberek 100%-ban az elektronikára bízzák a vezetést.

2011. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már bocs, de az ABS-el éppenhogy megnő a fékút, hiszen nem folyamatosan fékez, csak szakaszosan. A fékút ugyan csak kicsivel nő meg (pár méterrel), viszont az irányíthatóság megmarad, ami kompenzálja a növekedett fékutat...


Az ABS nélküli fékezést igazán csak jégen lehet gyakorolni, és ahhoz hogy reflexszerűvé váljon, elég sokat kell gyakorolni, 1-2 alkalom semmire nem elég...


Ha van pénzed vegyél ABS-eset, de ha csak ezért nem akarsz X 100 ezerrel többet kifizetni, akkor csak emiatt ne vegyél drágább autót..

2011. júl. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mar megbocsass, de csokken a fekut! Ez egy tevhit, hogy megno a fekut.


"

A blokkolásgátló fékrendszer elonyei [szerkesztés]


Az esetek többségében csökkentheti a fékutat.

Vészfékezés közben irányíthatóságot biztosít a forgó kerekek miatt.


A blokkolásgátló fékrendszer hátrányai [szerkesztés]


Az ABS növeli a fékutat a következo útfelületeken:

kockaköves út: amint a kerék az egyik korol a másikra lép át, egy pillanatra a levegobe kerül ahol állóra fékezodik. Ilyenkor az ABS teljesen elveszi a fékerot, cserébe viszont amint a kerék ismét a kohöz ér, nem fog blokkolni, így megmarad az irányíthatóság. A fékút ebben az esetben azonban megno!

frissen esett hó: ebben az esetben a blokkoló fékezés az elso kerekek elott egy hókupacot hoz létre, ami segíti az autó lassulását. ABS-szel szerelt jármu esetén nem keletkezik a kerekek elott hókupac, így hosszabb lesz a fékút.

sáros, iszapos, homokos, vagy kavicsos útszakasz: ilyenkor az ABS megzavarodik, folyamatosan leszabályoz, nehézkes lesz az autó irányítása, és nagyon nagy mértékben nohet a fékút.


"

Forras: [link]

2011. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!