Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem elégszenek meg az...

Miért nem elégszenek meg az emberek olcsó de megbízható autókal?

Figyelt kérdés

Azt látom,hogy a legtöbb ember hitelbe veri magát 6-10évre és melette úgy él mint egy csóró.


ui:nekem 13éve egy zastava-m van amitt még anó 60eft-ért vettem és minden hiba nélkül működik.


2011. júl. 15. 20:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igen de rosszabb a minősége, kényelmetlenebb és hosszú útra már nem lehet ilyenekkel menni mert hullik szétfele. Ez nem nagyzolás, csak ésszerűség. Nem azt mondom hogy vadiúj kell, de 3-4száz ezerből olyat veszel ami megy és nem hullik szét alattad
2011. júl. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
ma 21:20-esnél a pont!
2011. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az emberek autóvásárláskor nem fognak vele 100ezer km-t menni. Ez miatt nem tudják hogy az olcsó autóba meg is lehet bízni vagy nem. A tulaj szavának hinni elég kockázatos, ha pedig az árat nézik egy viszonylag 'jó' kinézetű autónak, akkor könnyű rájönni hogy valami nincs rendben. Vagy valamik.. Én ugyanígy jártam, új fényezés alufelnik amik drágábbak voltak mint az egész autó, megvettem, folyamat tönkre megy benne valami. Tudtam mire vállalkozok mivel az autót át szeretném alakítani, viszont ha már olyan alapvető dolgok mennek tönkre benne mint az önindító, akkor elgondolkozik az ember..
2011. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Amúgy egy régi autó is lehet "drága"


Konkrét példa: nekem egy jól bevállt E30-as BMW-m van!


400-ért vettem ráköltöttem 250-et!!! Múltkor be akarták számítani 800-ba egy Fullos 7-es BMW-be!


Mondjuk spéci cuccokkal van felszerelve!! Régi autót már csak az vesz aki esetleg pont azért a típusért őrül!!


Én konkrétan E30 párti vagyok és ezért is költöttem rá ennyit és ezért is még jó pár évig el fogom használni!


Amúgy a kényelem és a luxus berendezések miatt vesznek az emberek új autót! Mondjuk hitelre nem érdemes venni autót... Mire kinyögöd a hitelt már drágább mint az autó teljes kp-s ára,arról nem is beszélve hogy pl: 6-7évre adják oda addigra meg már nem is ér annyit az autó!!


Vagy KP-ra veszi meg az ember az új autót vagy KP-ra de használtat!

2011. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt két nagyobb kategória van:


Egy: az új autó tutira megbízható, nem fogsz vele szívni.

Az öreg autó sajnos többe kerül mint egy újabb. Bíztam benne hogy lehet olcsó, hát nem. 230-ért vettem, azóta beletoltam még ennyit és még nincs vége a sornak. Folyamatosan elromlik valami, már félve hallok minden zörejt hogy már megint mit kell majd cserélni... Mindig csöpög belőle valahol valami, elegem van már ebből. Leeszi a hajam a 8-9 literes fogyival. Szerintem két éven belül benne lesz legalább 500-600e ft-om a 200e ft-os autóba. Hát akkor inkább annak idején vettem volna drágábban egy jobbat. Utólag már késő... Aki ezt el akarja kerülni, inkább vesz jó autót drágán de legalább tuti nem fog ilyenekkel szenvedni, és még az autó ára is jobban tartja magát... (nekem a 400e ráfizetést soha senki nem fogja kifizetni, egy új autó ára azért nem esik ennyit, illetve 2-3 éves használtat kell venni, annak már alig esik az ára, max 100-200e ft-ot...)


Második kategória: amiért az emberek képesek TV-re, GPS-re és egyéb tök lényegtelen dolgokra hitelt felvenni. Mert be vannak etetve, és tovább akarnak nyújtózkodni mint ameddig a takarójuk ér. A bankok persze mindent meg is tesznek hogy az emberek elhigyjék hogy többet költhetnek mint amennyit keresnek. Bár a válság azért erre élesen rávilágított.... Több ilyen helyen dolgozótól is is hallottam, hogy az emberek a hitelek 90%át baromságra veszik fel, olyanra, ami nélkülözhető lenne, vagy nem hirtelen kéne (régi már a hűtő, le kéne cserélni újabb, környezetbarátra (azt már nem számolja át hogy kb. 10 év alatt spórolja meg az újjal az áram árát...), kéne házimozi (ja 30nm-en :), kell GPS (évi 3*i utazásra), kell új telefon 100e-ért, stb....



Vannak akiknek meg a kocsi abszolút státusszimbólum, és mint tudjuk a magyarok a divatért bármennyi pénzt képesek megadni...

2011. júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Utólag szólva: nem minden használtautó szar és nem mindegyikre kell rákölteni a saját árának többszörösét!!


Amint mondtam én is ráköltöttem de nem szükségből(nem azért mert kopogott zörgött,folyott...) hanem mert egyedivé akartam tenni! konkrétan nálam csak friss olaj lett cserélve/kuplungtárcsa/légszűrő lett cserélve kényszerből mivel ezek szorultak cserére! amióta megvettem a 20éves autóm azóta ezekre KELLETT költenem +egyedi fényezés,sportlégszűrő,sport kipuff rendszer.... De ezek már csak az egyediséget szolgálták!


Használt autóból is a jobb márkát (Audi,BMW...) érdemes venni hisz ezek "örökéletre" lettek tervezve a kopó/forgó alkatrészek cseréjével számolva!!!

2011. júl. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Tényleg milyen igaz,az uj autók ára nem esik:) Nagyapám vett egy fiat punto-t 2004 be közel 3mft-ért most kutyának nemtudja eladni 900eft-ért 5000km van az autóba


Szomszédom vett egy seat cordobát 2005 be 3mft-felett most van benne 14000km 1,2mft-ért árulja.

2011. júl. 16. 15:07
 18/19 A kérdező kommentje:

5000km-t ment az öreg 2mft-ért :)


De ő is felvette a mai világ arcát,mint a legtöbb ember.Nagyzolni akart a szomszédok előtt.

2011. júl. 16. 15:15
 19/19 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy hogy melyik autó ára esik. Van egy lista a legértékállóbb autókról, egyébként ha neked mániád hogy aki le szeretné cserélné a kocsiját az nagyzol (aki am azt akarna az nem punto-val tenné) akkor komplexusaid vannak
2011. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!