Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 gyújtásra megoldás?...

Simson s51 gyújtásra megoldás? Lost szikra

Figyelt kérdés

érdekes dolog ez.

nos: szétvolt most szedve,festettem a motort,na ezek megvoltak... össze lett szerelve a csoda sámson, szikra akár egy lovat ütött volna ketté, majd beindult fulladozva :S majd leállt és minden szikra eltünt. néztem a megszakítót az jó nincs beégve

megtisztítottam a tekercseket stb de semmi. esetleg valami ötlet?! köszi svarcik


2011. júl. 18. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
gyertya lehet hogy kapott egy ütést szerelés közben és a porcelán megrepedt cseréld ki a gyertyát
2011. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de levettem a gyertyapipát,csak a gyújtókábelt tettem oda h áthúz-e és ad e szikrát de nem. ha kondi hiba lenne attól még adna szikrát? vagy csak dadogva megy a motor? vagy az már pont elég,hogy szikra se legyen?!
2011. júl. 18. 16:35
 3/14 anonim ***** válasza:
Kondi, gyújtótekercs.
2011. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kondi vagy gyújtótekercs. Meg a test pontokat nézd át. Remélem azokat nem a festékre raktad vissza. Test sarukat le, alatta FÉMIG lecsiszolni a festéket és úgy rá a testet.
2011. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha kondi zárlatos lehet akkor próbára kösd ki és keress szikrát. Valami vékony éles szikrának kell lennie. Ha ekkor sincs akkor tekercs vagy mint előbb test hiba.
2011. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha festetted és kivetted a blokkot akkor nézd meg nem csípted-e oda a slusszoló kábelét valahol vagy nem tesetel-e valahol.
2011. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
esetleg az állo részt nem forgattad el?
2011. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismerős hiba!!Nekem a gyertyakábel volt a rossz,de kicseréltem és tökéletes lett!
2011. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

kondenzátort kicseréltem,megszakítót is.

12v-os próbalámpa szerint a tekercs ad feszkót.valamint ami a primér tekercstől jön vezeték,odatettem a hengerhez és szikrázik,viszont ha trafóra kötöm nagyon kicsike a szikra,több trafóval kipróbáltam de mindegyikkel kicsi.gyújtókáblet is kicseréltem már. :S


ha benzin befolyt a gyújtáshoz....netalán,mert nem vagyok biztos benne,hogy befolyt e..sajnos nem figyletem,mert a túlfolyón elég durván folyt a benzin.nagyon szétbarmolhatta a gyújtást? vagy az ha elpárolog akk is lehet hiba?tekercsel csinált e valamit?!

2011. júl. 24. 15:17
 10/14 A kérdező kommentje:
és köszi az eddigi válaszokat!!
2011. júl. 24. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!