Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Abban kérném a segítségeteket...

Abban kérném a segítségeteket hogy van egy simson s51n esem! A gond úgy kezdödött hogy nemakart elindulni jolvan kompresszio nincs!?

Figyelt kérdés

Levettem hengert mindent lyukasvolt a dugatyyu gondoltam ezaz megvan a hiba, uj a dugatyu+gyűrük összeraktam demég mindignemindul!?

Amikor rugdosom hirtelen ilyen akadásféle van de hirtelen továbbmegy! Néha néha amikor probálom inditani pöfékel 1-2 öt és leáll! És a gyertyákat is probálgattam és feltünt hogy egyszer megráz egyszer nem nemtudom számíte de leírtam! És nemtudom micsináljak valaki segitsen!?


2011. júl. 18. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Eleget rongáltál, vidd szerelőhöz!


[link]

2011. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nahát, ez annyi minden lehet..

A berúgáskor akadás lehet berúgómechanizmus hibája, de akár "gatyárament" alsó tűgörgő is, olyankor is csak néha akad meg, pl. két főtengelyfordulatonként.

Megráz a gyertya? Nem tudom felétek hogyan próbálják ki a gyertyát, de felénk a külsejét hozzáérintik a hengerhez, hogy kapjon testet.

A kétütemű motor viszonylag egyszerű: ha van egy normális állapotú hengered normális állapotú gyűrűkkel, a forgattyúsház vagy a henger-hengerfej érintkezése nem fúj ki, akkor csak keverék kell neki és szikra nagyjából jó időpontban. Ha nem vagy tisztában azzal, hogy melyik alkatrész milyen célt szolgál és hogyan, valamint hogyan kell ellenőrizni, akkor inkább vidd szerelőhöz.

2011. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Énis ugynéztemmeg a gyertyát ahogy ti csak ugye kiváncsi voltam hogy van e a gyujtásnak hibája!De én eddig arra gyanakodtam hogy a főtengely csapágyas!
2011. júl. 19. 07:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan mintha megrázna, akkor az áram nem a gyertyára jut, szóval nem lesz szikra. Áthúzhat, mondjuk ha ledözsölődött a gyújtáskábelről a szigetelés vagy ilyesmi.


A főtengelycsapágy rendeltetésszerű használatnál csak elkopik és többet fog elmozdulni ahelyett hogy szépen gördülne. Megakadhat ha valami kis fémdarab beesik, pl. a felső tűgörgőkosár egy darabja.


Látatlanban sajnos nem lehet motort javítani, szóval vidd el valakihez vagy hívj valakit akinek több tapasztalata van.

2011. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nincs pénzem a megcsináltatására!És ismerösöm is csak olyanvan aki nagyjábol tudja!
2011. júl. 19. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos így látatlanban sem igazán lehet rá mit mondani.

Szét kell szedni, legalább annyira hogy a lehetséges hibaokokat ellenőrizni lehessen.

Én a helyedben először kideríteném mi akad.

2011. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát hirtelen akad és továbbmegy!
2011. júl. 20. 22:45
 8/9 A kérdező kommentje:
+nemmerem szétszedni mert akkormeg összerakni nemtudom!:D
2011. júl. 20. 22:47
 9/9 A kérdező kommentje:
De szerintem szimeringes is mert orrbaszájba folyik az olaj a berúgóracsni mellet is meg mindenhol!holnap ekiállok és széthuzom a blokkot!amit tevezek szimeringek cserélye főtengely csapágyazása és ha találok akkor 1-2 kopott fogaskereket is!
2011. júl. 20. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!