Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor el akarok indulni,...

Mikor el akarok indulni, akkor alapból adok egy kis gázt, és úgy kezdem el felengedni a kuplungot, vagy ahogy elkezdem nyomni a gázt, rögtön a kuplungot is?

Figyelt kérdés
Ezt az egyet nem értem:D
2009. ápr. 2. 18:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Adsz némi gázt és ott tartod a lábad.Közben a bal lábaddal folyamatosan engeded fel a kuplungot addig amíg el nem indul a kocsi.Aztán ahogy belejössz, majd egyre gyorsabban fogod felengedni a kuplungot.De a kéziféket előtte ne felejtsd el kiengedni:)
2009. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Oké, tehát akkor jól csinálom:D Köszi:D
2009. ápr. 2. 19:04
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Amíg tanultam, addig én is kb 1500-ig felprörgettem a motort, aztán kuplung fel, majd gyorsítás. De később, ahogy szerez az ember egy kis rutint, jobban érzi a pedálokat, akkor már egyszerre nyomja a gázt és engedi fel a kuplungot. Szerintem.
2009. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
De egy jó autó a kuplung felengedésével is elindul, ha nem adsz gázt akkor is.
2009. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
Azt meg hogyan?Lefullad.
2009. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem fullad le, mert épphogy csúsztatod a kuplungot, akkor lassan gurulni kezd az autó. Csak a kuplungnak nem tesz jót :D

A lábfejek finom játékát elég nehéz megtanulni, jónéhány hónap eltelik (akár a sikeres vizsga után is), mire belejön az ember. Utólag meg már csak nevet az egészen, annyira automatikussá válik.

2009. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
dehogy fullad le!!!még egy 1.4-es opelt is el lehet így indítani!
2009. ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
El lehet. Minden kocsit ellehet. Csak szétég a kuplung előbb-utóbb (főleg benzinesnél az alacsony nyomaték miatt).
2009. ápr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
ezt hogy matekoltad ki, hogy szétég? Nem vagy szereleő van egy érzésem, a nagy gázos elindulásnál koőpik, de szétégni ilyentől soha az életbe nem fog
2009. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Attól ég szét, hogy csúszik. Nagy gázos elindulásnás pont nem ég, mert rövid ideig csúszik, az legfeljebb a csillapítórugóknak árt
2009. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!