Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettesbe visszaváltáskor...

Kettesbe visszaváltáskor finoman kell felengedni a kuplungot? Vagy gázfröccsel, hogy ne rángasson be az autó? Hogy kell ezt szépen csinálni?

Figyelt kérdés
..most kezdtem vezetni tanulni, nézzétek el nekem :)
2011. szept. 28. 18:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
visszaváltáskor gázfröccs, és finom kuplungmozdulatok.
2011. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
úgy hogy egyenlő legyen a kuplung 2 oldalán a fordulatszám
2011. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Visszakapcsoláskor nem kell gázfröccs, kivéve akkor ha relatíve magas fordulatszámon akarod használni az autót pl egy előzés előtt mert ha nagyobb sebességnél kapcsolsz vissza előfordulhat hogy ránt egyet az autó vagy nehezebben veszi be a fokozatot. Ilyenkor szokták azt csinálni, hogy kiveszik üresbe gázfröccs aztán visszaváltás. De alapesetben amikor már lassabban mész (30 körül) és pl kanyarodni kell vagy lassítani akarsz akkor kuplung padlóig beteszed 2-be és finoman felengeded a kuplungot. Ennyi!
2011. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"úgy hogy egyenlő legyen a kuplung 2 oldalán a fordulatszám"


Te az őskorban élsz?:D Szerinted van még M.o-n olyan autó amelyik nem szinkronváltós?


Kérdező:

Nem kell semmilyen gázfröccs. Az a lényeg, hogy érzéssel engedd fel és ne "leugorj" a kuplungról.

2011. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Te az őskorban élsz?:D Szerinted van még M.o-n olyan autó amelyik nem szinkronváltós?"


Válts vissza száznál harmadikba gázfröccs nélkül, és megtudod miről beszélek. első voltam.

2011. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amikor még a diesel Volvon tanultam mindig éreztem mikor csinálom jól mert olyankor az autó rántás nélkül és könnyedén pörgött fel amolyan kellemes hangon.
2011. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Te az őskorban élsz?:D Szerinted van még M.o-n olyan autó amelyik nem szinkronváltós? "


Ki mondta hogy van okoska? Azért kell, mert akkor egyrészt nem kopik a kuplung, másrészt a szinkrongyűrű, harmadrészt meg nem ránt egyet az autó. Ennyi.

2011. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igazad van 20:01-es. Sokan így ütik vágják az autójukat, magas fordulatszámnál eleve nehézkesen veszi be a váltó a fokozatot érezni az ellenállást de egyesek csak odarántják azt szevasz. kímélni tudni kell az autót
2011. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mi volt a kérdés? Te értelmezed is, amit olvasol?

"Kettesbe visszaváltáskor finoman kell felengedni a kuplungot"

Nem 100-nál 3-ba...

"most kezdtem vezetni tanulni,"

Gyanítom, hogy nem 60-nál fogja visszadobni 2-be...

Az meg, hogy kevésbé kopik? Elhanyagolható. Cserébe te több tüzelőanyagot égetsz el.

2011. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
B@sszátok meg, most tanulja a vezetést! Senkit nem érdekel, hogy sok f@sz 100-nál vissza kurja 3-ba...
2011. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!