Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem tudja senki megérteni, hogy ha lassan halad, akkor a külső sávot használja? Mééért?

Figyelt kérdés
Magyarázzák már meg, aki képtelenek használni a külső sávot, hogy méééért? Idézem az ide vágó kreszt: "El kell hagynia viszont a belső forgalmi sávot akkor, ha egy Ön mögött haladó gyorsabban haladó jármű közlekedését akadályozza." Miért nem tudják ezt a magyarok megérteni? Írjanak már, akik ezt csinálják, hogy miért?
2011. júl. 26. 01:10
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

02:50


Ja, és igazán sajnálom, hogy nem akarok Pristinához, vagy koszovóhoz akarok tartozni, hanem a nyugati civilizációhoz. Azaz nem visszahúzni akarom magam a haladástól, hanem előre tekinteni egy olyan rendszerhez, ami működik. Ahol, ha svájcban csak megközelítesz egy zebrát gyalog, már megáll az autós..., nem elütnek, mint nálunk! Ha be szeretnél csatlakozni a főútvonalra, akkor beengednek az alárendelt útról, nem úgy, mint nálunk, hogy nemhogy beenged, hanem még a kereszteződésbe is bemegy, hogy akadályozza a másikat... És végső soron tudsz haladni a belső sávban a saját tempódban, mert ha megközelíted, már húzódik is le... Sajnálom, hogy nem egy elmaradott társadalomhoz akarok tartozni, hanem egy civilizált, másik mozgását is tiszteletben tartó közösséghez...

2011. júl. 26. 03:15
 12/46 A kérdező kommentje:

02:07


Eddig nem válaszoltam, mert igazából a válaszod egyáltalán nem ide illik. :) Párhuzamos közlekedésről beszélek, nem robogós autós viszonyról... Nem is mehet autópályán vagy autóúton a robogós...

2011. júl. 26. 03:28
 13/46 anonim ***** válasza:
Na látod barátom,én ezt a fajta választ vártam tőled és a hasonlóktól.Ha jól sejtem nem jártál az általam említett városokban. Én igen, békefentartóként. amit mi "balkáni" közlekedésnek tartunk hát sajnos nem igaz. Az ami Mo-van az a balkáni!!! Sokszor nem volt lámpa,tábla alig alig.Tized annyi balesetet nem láttam ott kint. És tudod miért? Úgy hívják tolerancia.Légyszives ne gyere a és a háború? szöveggel mert az más tészta. Volt pár éve mifelénk egy történet, remélem megérted. Egy időssebb fószert felhívtak hogy a fiát baleset érte.Kocsiba pattant,padló gáz.Előzget siet, előtte 1 mentő az is sietne, de ő is nyomjuk neki hajrá.Az lett a vége eggyik kocsi is az árokban a mentő is. Szerinted kit vitt a mentő?
2011. júl. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Az idős ember fiát?!

2011. júl. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

03:53


Nem tudok vitatkozni most per pillanat az állításoddal, hogy ott mennyi a baleset, és nálunk mennyi, mert nincsenek statisztikai adataim... Szemre sosem mondok semmit, mert mint tudjuk, az mindig becsapja az embert...


De érdekesnek találom a tolerancia kifejezést. A tolerancia az én fogalomtáramban ugyanis nem azt jelenti, hogy ha látom, hogy jön mögöttem valaki, akkor azt direkt feltartom. Ezt önzésnek hívják, és képmutatásnak... Nem az úton kell megmutatni, hogy csak azért is betartatom vele a szabályt, miközben csalom az adót orrba szájba... hogy másról ne is beszéljek... Ha én minden jogszabályt betartok a világon, na majd akkor talán érezhetem úgy, hogy mással is betartathatom...


A történet szép mese, de még akár igaz is lehet... Nem értem, hogy függ össze azzal, hogy csak azért sem megyek ki a külső sávba, ha látom, hogy valaki haladna? Hogy belerohadok, de akkor is megmutatom neki, hogy márpedig én nem megyek le, engem vadászbombázóval sem tudsz innen kirángatni, mert én nem engedlek el... Ez volna a tolerancia? A történeted pedig egy szélsőség... Én is mondhatnék másikat, ahol a lassan haladó okoz balesetet, mert idősen ül a volán mögé, és miután mindenkit felbőszített a lassú haladásával, még rá is hajt az autópályára szemben a forgalommal... Most akkor ez alapján vegyük el minden időstől a jogosítványt? Vagy vegyük el minden 50 helyett 70-nel haladótól? Példa és ellenpélda mindenre van.


De ez továbbra sem ad választ arra, hogy miért nem lehet kimenni a külső sávba, ha látom, hogy mögöttem nem 50-nel mennek, hanem 70-nel? Nem 200-al, hanem 70-nel! Miért nem lehet elengedni?


Erre szeretnék választ kapni! Írja meg, aki nem engedi el a mögötte jövőt, milyen megfontolásból nem érzi jól magát a külső sávban?


(Erről már beszélgettem másokkal is, én azt javasoltam, Mo-n meg kéne fordítani a szabályt, a külső legyen a gyorsan haladó, a belső pedig a lassan haladó. Itt leteszem a nagy esküt, hogy azok, aki eddig a belső sávban tötymörögtek, és nem engedték el a mögöttük jövőt, azonnal a külsőre váltanának, és ott csinálnák ugyanezt... Mert a magyar ember szimplán paraszt, és akkor érzi jól magát, ha keresztbe tehet a másiknak. Nekem ez a meglátásom. És amíg nem kapok egyáltalán semmi megindokolható választ sem arra, hogy mi a fene baj van a külső sávval, hogy nem tudnak abban haladni a lassúak, addig úgy érzem, hogy ez a válasz a helytálló. A magyar ember paraszt.)

2011. júl. 26. 04:22
 16/46 anonim ***** válasza:

19L:


pfff XDXDXDXDXDXDXDXD

2011. júl. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

A kérdés pontatlan, mert nem derül ki, hogy városi párhuzamos közlekedés, vagy autópálya.

Ha párhuzamos közlekedésre alkalmas pályán megy valaki, alapvető, hogy jobbra tarts van, és le kell húzódni. De ugye benne van az is a KRESZ-ben, hogy hirtelen fékezésre nem kényszerítheti a másikat, ellenben "sima" fékezésre igen!

És ha autópályán elkezd valaki előzni 110-el egy 90-el menő kamiont, aztán "a semmiből" feltűnik egy 180-al menő autó, és elkezd villogatni, akkor nem igazán van neki igaza :)

2011. júl. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
"Nem is mehet autópályán vagy autóúton a robogós..." 50cm3 felett simán mehet, van 800cm3-es robogó is! Amúgy én elengedem a belső sávban a gyorsabbat,ez nem okoz gondot, sőt én is ezt tartom normálisnak. De az miért van ,h kimegyek, majd a kamionos meg a külsőben szeretne letolni,villog, dudál, mérgelődik... Elég sokszor előfordul, pedig a bűnöm annyi , h a megengedett sebességgel megyek max. Amerre te is jársz, M5 vége, Nagykőrösi, ahol a felüljárótól 70helyett 50 a megengedett,ott minden reggel valaki le akar tolni a külső sávban , mert 50el megyek... (jó, kivéve ha épp dugó van)Nah ez engem jobban zavar. Amúgy nem nyugdíjas bácsika vagyok h lassan megyek, csak csóró vagyok bírságot fizetni.
2011. júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!


Tegyünk egy példát:


Ha 2X2 sávon megy az út, és 60-as tábla van, de te a belsőn mennél 70-el az előtted haladó meg betartja a 60-at, az nem tart fel téged, mert a megengedett maximális sebességgel megy.


De más ez autópályán, ahol a jobbra tartás kötelező. Ha ott valaki bent zötyög a belsőbe, azt tényleg meg kellene verni!

2011. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert vannak taplo hulyek akik a belso savot fallikus szimbolumnak erzik es masodrendunek erzik magukat ha a kulso savban mennek. Hogy miert az rejtely, en se birom soha megerteni...
2011. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!