Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem tudja senki megérteni, hogy ha lassan halad, akkor a külső sávot használja? Mééért?

Figyelt kérdés
Magyarázzák már meg, aki képtelenek használni a külső sávot, hogy méééért? Idézem az ide vágó kreszt: "El kell hagynia viszont a belső forgalmi sávot akkor, ha egy Ön mögött haladó gyorsabban haladó jármű közlekedését akadályozza." Miért nem tudják ezt a magyarok megérteni? Írjanak már, akik ezt csinálják, hogy miért?
2011. júl. 26. 01:10
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
0%
mekkora gyík a kérdező :-D
2011. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Tudod én megértem ha valaki az autópályán 70 helyett 50-nel megy és nem húzódik le,mert ez tényleg bunkósság.

De azt nem értem meg ha valaki a kötelező maximális sebességgel halad,és jön mögötte egy autó aki villog neki,mert ő 120-al megy..De nem is ez a gond.A gond az,hogy sokszor az ember félre is menne mert látja hogy mögötte gyorsan jönnek,és utat adna neki,de nem tud félre húzódni,mert nincs megfelelő helye a félrehúzódásnál..De a mögötte lévő már villog neki..Ő is látja hogy akar a másik,de nem tud más autók miatt..

Egyébként is.Azt hogy én betartom a kresz szabályait az az én dolgom,és senki nem kényszeríthet arra hogy ne tartsam be.Azt hogy az élet egyéb területén mennyire vagyok becsületes vagy sem az is az én dolgom.Nem a tied.

Ha nem tetszik neked,hogy előzni kell,ha nem tetszik neked,hogy mások nem húzódnak le,akkor menj tömegközlekedési eszközzel.

Csak elmondom neked,hogy én ha szabályosan vezetek,és jön egy barom aki villog,dudál,hadonászik...nos leszar@m és nem húzódok le.Oldja meg.De ha valaki normális,és úgyis látom hogy haladni akar,akkor szó nélkül lehúzódom.

2011. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Szerintem tök mindegy, hogy normálisnak tartjuk e avagy nem, a mögöttünk közeledő járművet, ő is, és én is jobban járok, ha minél hamarabb kihúzódok a külső sávba és elengedem. Nekem is van úgy, hogy megyek a belsőben 130- 140 km/h- val, de jön mögöttem valaki egy sportkocsival és vagánykodik. Valószínüleg egy f.szkalap, de ettől elengedem, mert nem akarok balesetet, hiába nem én lennék a hibás. El kell engedni, ki kell térni, kivéve ha vagyunk olyan bunkók és kárörvendőek, hogy nem segítünk egy esetleges baleset elkerülésében.
2011. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

08:08


Nah, nem vagyok otthon robogókban. :) De, amit írtál, az ok, nekem semmi bajom azzal aki külsőben akárhogyan is megy... Az ő dolga... A kamionos meg más állatfaj, de azért őket sem irigylem, ha betartja a szabályt, akkor nem ér oda időre, ha nem tartja be, akkor meg balesetet okoz, mert veszélyes manőverezni azzal a nagy szarral...

De amúgy én is mondanék egy jogszabályt neked, 15 km/h a tűréshatár, vagyis ha vki 50 helyett 65-el megy, azt hiába fotózza le a trafi, nem kap büntetést. De épp ezért nincsenek is beállítva a trafik pont 50-re, de még 65-re sem. :) A legkisebb büntetés a 30 ropi csak 66 km/h-tól fizetendő... :) Én ezt szoktam kihasználni :P

2011. júl. 26. 18:14
 25/46 A kérdező kommentje:

12:19


Hát ez tíz pont! :)

2011. júl. 26. 18:16
 26/46 A kérdező kommentje:

12:44


Hát igen, a mögötted lévő válaszoló megírta a lényeget

"El kell engedni, ki kell térni, kivéve ha vagyunk olyan bunkók és kárörvendőek, hogy nem segítünk egy esetleges baleset elkerülésében."


Soha nem dudálok le senkit, ne megint a szélsőséggel jöjjünk. Nem bírom megérteni, hogy miért kell állandóan szélsőséggel érvelni... De ha utolérem, kicsit megyek mögötte rá szoktam egyet villantani... Aztán látom, hogy a paraszt le sem szar... Mert Mo-n, az emberek az autókban élik ki minden világsérelmüket! A kormánykerék mögött úgy érzik, hatalmuk van, és jól megbosszulják a magánéleti, munkahelyi stb sérelmeiket, ez a nagy büdös helyzet... Ezt nem egy szociológus leírta már...


Nem vitatom, hogy aki a megengedett maximális sebességgel megy a belső sávban, az nem megy szabályosan! A probléma az, hogy az illető rendfenntartót játszik, hogy márpedig ő leszarja a mögötte haladót, mert most kivételesen a számtalan adócsalása után itt éppen betartja a szabályt... Ez egy közösségi-etikai kérdés, nem a szabályos-nem szabályos eldöntése, vagyis hogy paraszt vagyok, és nem segítem elő a baleset elkerülését konok fafejűségem miatt, vagy ellenkezőleg, ha siet, elengedem. És mindenki megy a maga útjára.


Én mindig elengedem azt, aki utolér, simán kimegyek a külsőbe, ha nálam gyorsabban megy. Más ezt miért nem tudja megtenni? Még mindig nem hallottam okot, ha én ezt az apró mozdulatot meg tudom tenni, más miért nem tudja?


Az, hogy többedjére a szabállyal érveltek... vajon az a személy, aki feljelenti a szomszédját, mert tudomására jutott, hogy az szabálytalanul, engedély nélkül építette fel garázsát, a törvények szerint helyesen jár el? A válasz, igen, hiszen betartja a szabályt. Közösségi-etikai szempontból viszont egy utolsó paraszt.


Ugyanezen gondolatmenet útján, aki nem megy ki a külső sávba, hogy elengedje a nála gyorsabban, ám szabálytalanul haladót, a törvények szerint szabályosan jár el? Igen. Közösségi-etikai szempontból viszont egy utolsó paraszt. Mert ahelyett, hogy elősegíteni a beleset elkerülését, még rá is tesz egy lapáttal.

2011. júl. 26. 18:34
 27/46 anonim ***** válasza:

Kérdező!!!!


Szívemből szóltál...


Én sem értem mi a f*szt szarakodnak a belső sávban.

Igen abban is igaza van a kérdezőnek,hogy nem kell erkölcs csőszt játszani... Ha annyira beakarja valaki tartani a sebesség korlátozást, húzzon ki a külső sávban, és engem ne akadályozzon ha gyorsabban akarok menni. Nem kell feltétlenül azért, mert kórházba sietek,semmi köze hozzá, húzzon ki a külső sávba "oszt" kész. A Jobbra tartás KÖTELEZŐ!!!

2011. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Szia!

Oké, soha nem dudálsz le senkit, tegyük fel, hogy tényleg így van. Valóban nem kéne mindig a szélsőségekkel jönni, csak tudod, az embereknek van egy olyan tulajdonságuk, hogy szeretik megvédeni az érdekeiket, illetve igaznak és jónak gondolni azt, amit mondanak, vagy tesznek. Nem minden ember éli ki az autóban a munkahelyi, magánéleti, stb. gondjait, de vannak ilyenek is. Azzal senki nem old meg semmit, hogy esetleg azzal, hogy ő lassan, vagy túl gyorsan megy, balesetet okoz, attól neki még nem lesz jobb, sőt ha van benne egy kis emberség, akkor még bűntudata is lesz, hogy esetlegesen valaki, vagy valakik miatta vesztette/vesztették életüket, vagy kerültek kórházba akár súlyos, akár könnyebb sérülésekkel. Hiányzik az emberekből a tolerancia. Nem mindenki érti meg, hogy embertársaink élete ugyanannyit ér, mint a sajátunké, vagy a szeretteinké. A sebességről már kifejtettem az álláspontomat, abba nem mennék bele még egyszer. Viszont, hogy ha valaki rendfenntartót játszik az már gond, nem a civil embereknek kéne döntőbírót játszaniuk, hanem a hatóságnak, csak sajnos a hatóság nem mindig úgy cselekszik, ahogy kéne, és itt nem csak a közlekedésről van szó. Hanem az élet bármely más területéről. Egyszerűen csak annyi kéne, hogy valóban, ha át tud menni a külső sávba a lassabban haladó, akkor átmegy, és a mögötte haladó jármű biztonságosan tudja folytatni az útját, viszont ha például nem párhuzamos közlekedés van, akkor is lehetne jelezni a hátul haladónak, hogy megelőzheti, mert nem jön senki. Ehhez nem kell sok ész, hogy valaki rá jöjjön, csak jobb az embereknek, ha nem tesznek semmit embertársaikért, hanem inkább gátolják őket. Te kimész a külső sávba, akkor tedd ezt továbbra is, hogy más miért nem megy ki? Egy mert nem biztos, hogy ki tud. Kettő: egy önző alak, aki csak magára gondol.

2011. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


19L voltam.

2011. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

19:26


Ezt én már fel sem mertem hozni, amit most mondtál... hogy egysávos úton is elő kellene segíteni az előzést... jajjaj... Ezt? Mo-n? XD


Közel 12 éve vezetek, ez idő alatt egy kezem meg tudom számolni, hány ilyet láttam. Nemrég b.nőmnek mondtam a kocsiban, hogy nem igaz, hogy nem tudja elősegíteni az előzést az illető. Erre megkérdezte, hogy miért, azt hogy kell? És rájöttem, hogy az emberek, amellett hogy lesz@rják a másikat, még azt sem tudják, hogyan kell, mert nem tanítják meg nekik. Mondtam, hogy amikor látod, hogy mögötted előzne, akkor amint látod, hogy van erre lehetősége, mert nem jönnek szemből, tedd ki az irányjelzést jobbra, húzódj az út szélére, és lassíts egy picit, hogy minél gyorsabban meg tudjon előzni, mert nagyon sok autónak nincs is akkora nyomatéka (LE), hogy hamar megelőzzön... Ehelyett nálunk két szemmel bambulnak előre, nemhogy lassít, hanem még talán gyorsít is, és esze ágában sincsen kicsit lehúzódni, hogy lássak mögüle.


Nálunk elütik a zebrán a gyalogost, mert a volán mögött hatalmat éreznek! 3x láttam már saját szemmel, ahogyan a b*zi alig tudta kikerülni a gyalogost a zebrán... Vagy, hogy arról beszéljünk, hogy Angliában a mozgólépcsőn szigorúan az egyik oldalon állnak, hogy a gyorsan haladó el tudjon menni mellettük. Ilyet nálunk? Nálunk megmagyarázzák, ha sietsz, menj repülővel stb...


Vicc :)


Látod, még itt is győzködnek arról, hogy ők a jó fiúk, mert ugyan betartják a szabályt, de úgy, hogy közben mindenkit leszarnak magukon kívül...

2011. júl. 26. 20:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!