Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezeket hogyan kell csinálni...

Ezeket hogyan kell csinálni vezetésnél? Nagyon alap dolgok, kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

Most kezdtem nemrég a vezetést, de szinte nem is tudok koncentrálni, mert majdhogy egész nap dolgozok. Szeretném megkérdezni, hogy hogyan kell "vissza" váltani pl. 3-asból kettesbe meg ilyenek..tudom, hogy fékezni is kell az egyik "visszaváltásnál", de az mikor, melyik váltásnál? Még egy valami, mikor beakarunk állni valahova hátramenetben, pl.: balra, akkor balra kell kiraknom az indexet, utána elindulni majd teljesen elfordítani a kormányt balra, majd mikor látjuk, hogy egyenesben van az autó, (mármint ahova beakarunk állni, és "jó helyen van a kocsi") akkor egy kormányzás jobbra, ütközésig? , a tolatásnál, hogyan kell a váltót "beállítani"? megnyomom a gombot, majd merre tolom el? Ne haragudjatok, hogy ilyen bénán fogalmazom meg ezeket a dolgokat:( Leírnátok ezeket érthetően, részletesen? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget, tudom...idiótának néztek, de ne szóljatok be, mert azzal nem segítetek rajtam. Még egyszer hálásan köszönök mindent, üdvözlettel:


17/L


2011. júl. 27. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

3-ból 2: Gázt felengeded, kuplungot kinyomod (úgy nagyából 1xerre), közbe ha úgyvan a jobb láb mehet a fékre, ha már úgy látod h nem kell fékezni akkor vissza a jobb láb a gáz felé, kuplung fel, gázt nyomod (itt is kb 1xerre a tanult módon-lassan nem rugdosni), igazából ezt nem lehet leírni, látnod kellene közbe.

balra hátra: Jól kezded, de ha látod h már "jó helyen van a kocsi" ahogy írtad, akkor nem koppanásig jobbra, hanem csak egyenesbe kell szedni.

A hátramenet az minden autóba másképp van, írd le milyen autón tanulsz, akkor kiderítjük hol van :D

2011. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=uypTsqRae38&feature=related

Balra hátra. Kicsit korán kezde el alászedni, azért vette kicsit szűkösre a bal oldalt, de ha már benne vagy a 'kockába' jó vagy

2011. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen ökölszabály hogy melyik visszaváltásnál kell fék, vagy melyiknél nem. Adott szitu szabja meg. Ha túl gyorsan mész, fékezel, ha nem vagy túl gyors, nem kötelező.


Beállás: annyira tekered vissza a kormányt, hogy egyenesbe kerüljön. Na igen ám de honnan tudjuk hogy mkor van egyenesben. Egyrészt ügye maga a kormány alakjáról lehet látni, mert általában van benne egy valami ilyen vízszintes jellegű küllő. Persze ez még mindig semmi, mert ha 2.5 fordulatot tekertél balra, akkor már visszafordítás után is azt lehetne hinni hogy középen van, hiszen látszólag egyenesen áll akormány.


A megoldás roppant egyszerű: vagy számolod hányat tekertél rajta (a küllőt hányszor láttad körbe forogni) balra tekeréskor, és akkor ugyanannyit vissza is. Ennél jobb megoldás, hogy miközben tekered vissza a kormányt, nagyon finoman csorogsz hátra. Amikor egyenesben lesz az autó, nem fog tovább kanyarodni. A külső tükörben a karókat nézve tök jó támpont. Ha már nem változik a karó és a kocsi közöti vízszintes távolság (ügye ha a kocsi fordul közelebb lesz vagy távolabb) akkor egyeneseben van a kormány.

2011. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!