Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó átíratás 2emberre? Hogy...

Autó átíratás 2emberre? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Kérdés a következő:


Van egy eladó autó,tegnap felhívtam a tulajt és rákérdeztem a dolgokra... kíváncsiságból megkérdeztem: üzembetartóival vihető?

Mire annyi volt a válasza: Át kell íratnom az autót,mivel még ő sem íratta át a saját nevére,konkrétan annyit mondott: Még bevizsgálás előtt van,és csak adásvételit tud adni.


Akkor most ha én át akarom íratni az autót sajátomra,akkor dupla átírást kell csinálnom? mivel az előző tulajról kell kifizetnem az átírási díjat a mostani tulajéra,és utána meg az én nevemre???


(azon gondolkoztam hogy,ha az eredeti tulajjal nem írták még meg az adásvételit,vagy az eredeti tulaj még nem adta le az adásvételit akkor csak az eredeti tulajjal kell megbeszélnem a dolgot) csak azt nem tudom mit is jelent az hogy: bevizsgálás előtt áll! elméletileg akkor nem írták meg még az adásvételit a törvényes tulajjal?


2011. júl. 31. 04:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

á csak az eredeti tulajrol kell atiratni rád, ha van olyan adásvételi, mármint ha az eredeti tulaj tudja egyáltalán hogy még a kocsi a nevén van :O nehogy kifizesd az o atirasat is, vagy akkor azt lekell alkudni az árból, meg figyelj az adásvételire hogy milyen dátum van rajta, nehogy vissza legyen dátumozva.

bevizsgálás alatt az eredetvizsgát gondolhatta szerintem, de az mindenkepp kell az atirashoz egyebkent is.

mondjuk en nem venném meg a helyedben. nemtudom igaz miota maszkal ugy a kocsival, hogy nincs a nevén, de közben ugye barmit csinalt vele, más nevére megy a buntetés, meg ami rosszabb: lehet azért nem iratta a nevére mert esetleg adotartozás vagy ilyesmi van ráterhelve és akkor addig azt nem irják át mig ki nincs fizetve és meg se mondják mennyi van ráterhelve csak az eredeti tulajnak, már ha öt el lehet majd érni... láttam már ilyet...

2011. júl. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne vedd meg. Ez az üzlet büdős.


Rendezze le a dolgot a tulaj, aztán majd hirdesse akkor, ha az övé és a papírok rendben vannak. Ennek így nagyon átbaxás szaga van. Ilyenekkel nem szabad foglalkozni.

2011. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Üzembentartóival (ha csak nem ismerős) ne vegyél autót, mert nem Te leszel a tulaj, akár el is adhatják utána másnak is úgy, hogy Te nem tudsz róla. Egyszercsak kopogtatnak az ajtón, hogy akkor vinnék az autót, és neked ebbe semmi beleszólásod sem lehet, hiszen nem vagy tulaj!


Amíg az adásvételi nincs leadva az ocsmányirodában, addíg gyakorlatilag csak egy papír, majdnemhogy semmit sem ér. Plusz neked kéne az eredeti tulaj törzskönyve is. Akárki akármit mond, amíg nem kerül a kezedbe a törzskönyv, meg ne vedd, mert anélkül nem fogják átírni, mert az egyedüli normális bizonyíték hogy kié a kocsi az a törzskönyv.


Nekem is bűzlik ez. A "bevizsgálás" vagyis ha eredetvizsgát értenek alatta kb. 20 perc és kb 20 ezer ft. Vagy azért nem vitték el, mert félő hgoy megbukik (ez gáz) vagy az új tulajnak még erre sem volt pénze (szintén gáz).


Kérdezz rá konkrétan a dolgokra. Miért nem írta át az új tulaj? Mi ez a bevizsgálás? Kérd el az eredeti tulaj teloszámát (persze nyílván nem fogja kiadni az új tulaj, hiszen akkor közvetlenül tőle vennéd meg, holott pénzt az új tulaj akar kapni a kocsiért). Kérdezz rá hogy kié a törzskönyv és mikor fog az új tulajhoz kerülni. Itt ne csak a válaszokra figyelj, hanem arra hogy válaszol. Ha sok őőő meg "hát az úgy van..." hangzik el, kitérő válaszok, akkor meg ne vedd.



Ha esetleg valami értelmes választ ki tud nyögni talán. De mit vársz attól az üzlettől, ami már most így kezdődik?....

2011. júl. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja és igen. Neked semmi közöd ahhoz, hogy a mostani új tulajnak milyen ügyei vannak az előző tulajjal. Ezt így nyugodtan megmondhatod neki kerek perec szóról szóra. Te az új tulajtól akarod megvenni, az új tulaj tegye rendbe a dolgokat úgy, hogy minden tiszta legyen. Ő nevén legyen a kocsi, nevén legyen a törzskönyv. A poén ebben csak az, hogy a törzskönyv kb 1 hónap mire kijön, tehát most hiába is menne be az ocsmányirodába átírni, mire a kezébe kerül az sok idő. Mondjuk lehet ha a gépbe már bekerült hogy ki az új tulaj akkor nem kell törzskönvy, ezt nem tudom, meg kell kérdezni.


Vagy pedig a régi tulajtól veszed meg hivatalosan, de ez megint fázós: a dolgokat a régi tulajjal csinálod, de a pénzt az újnak adod oda. Papírod (adásvételi) a régi eladóval lesz, az újjal kapcsolatban nem. Utána az új akár le is tagadhatja hogy már kifizetted, stb....


Mi az adásvételire mindent ráírtunk (nem kötelező, de magadat véded). Hogy mikor hol, mennyiért vettük, és eladó kijelenti hogy a pénzt hiánytalanul átvette. Az aláírásával már tudod igazolni, hogy később követeléssel nem élhed feléd.


Ezt is nyugodtan megmondhatod nekik: az autópiac pang, sok autó van olcsón, nem vagy rákényszerülve arra (ha csak nem valami über ritka vagy über olcsó és jó állapotú autóról van szó) hogy a hülyeségeikkel foglalkozz. Keresel másik ugyanilyen autót ugyanilyen árban ami tiszta sor és nem kell trükközni.


Eleve nem is értem hogy gondolták ezt így... Tudom nem illik ilyet feltételeznem, de a tippem a következő: várnak egy balekra, aki megveszi az új tulajtól csak adásvételivel, ami ügye semmit sem ér. Aki megveszi, bemegy az ocsmányirodába, ott közlik hogy nem írják át, hiszen nincs törzskönyv. Balek megkeresi új tulajt, új tulaj közli hogy nála sincs, a régi tulajnál van. Régi tulaj számát sose fogod megtudni. 1-2 hónap múlva jön az új balek. A műsorszám címe: a nagy átverés. Ha csak félévente 3* eljátszák mondjuk egy 1 millás értékű autóval, már nagy business. Bármilyen jogalapod nem nagyon van, mert az új tulaj nem tulaj, felé követeléssel nem élhetsz. A régi (igazi) tulajhoz pedig közöd sincs, hiszen az adásvételin ő nem szerepel.

2011. júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja és arra is vigyázni kell ha valamitt feltünően olcsón hirdetnek,FŐLEG CIGÁNYOK.


Azt szokták csinálni,hogy meghirdetenek 1mft-os autót 500eft-ra hogy anyagi okok miatt sürgősen eladó.Kölcsönadási szerződéssel is. És a végén csak olyannak adják el akinek kölcsönadásival kel.


Egyik ismerősöm járt úgy ,hogy megvett egy opel astrát cigóktol irtak kölcsönadásit meg minden.

Egy hónap mulva amikor lejárt a kölcsönadási értementek a kocsiért és elvették tőle.(mert úgy egyeztek meg,hogy havonta írnak új adásvételit 3 hónapig utánna a srác átiratja)

Feljelentette volna őket de a rendőrök nem foglalkoztak vele mert azt mondták,hogy szabájosan jártak el a cigányok.Lejárt a kölcsönadás határideje mentek a saját autójukért.


Ki tudja hány embert megszivattak vele? És sok cigány csinálja ezt a trükött.

2011. júl. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Dilettánsok...Ne rémmeséket gyártsunk hanem megoldásokat.

Vállald be bátran de előtte csekkold le az AUTÓT,nincs-e forgalomból kivonatva egy jegyző vagy végrehajtó által (ügyfélkapu vagy okmányiroda)mondjuk súlyadó nem fizetése vagy egyéb végrehajtás alatt lévő tartozás okán különben bukod a zsét vagy fizethetsz más helyett is.

Magyarországon azé az autó akinél a törzskönyv - ez íratlan szabály. Cigó meg nem tud ilyet hamisítani.

Az ún. "kettős átírás" már a múlté,mindenki a sajátját fizeti (hacsak nem állapodtok meg másként,ezt belealkudva a vételárba).

Nyugodtan vehetsz autót adásvételiről is az okmányirodában csak egy átírást kell fizess.

Ne aggódj,mindenkin behajtja az Illetékhivatal a NAV segítségével.

Saját tapasztalat,nem vélemény és pár száz adásvétellel a hátam mögött biztos vagyok az igazamban.

Vettem már olyan autót is aminek két év alatt vagy 5 tulaja volt de erről csak a kazalnyi adásvételi tanúskodott.

Semmi büdös nincs benne,két tanúval ellátva minden okirattá válik.

A lényeg,hogy ne csússz ki a 15 napból mert utána időarányos büntetést is kiszámolnak.

Már az "üzembentartós okosság" is idejét múlta mert az átírás kb 30%-ába kerül a régi 6000 helyett és mivel törvényi szabályozása lett az egyéni felelősség vállalásnak a tulajnak is rizikós tehát inkább nem vállalják be. (Hiszen ő fizetné a büntiket amit Te nem tudsz vagy akarsz.)

Az eredeti tulajt megkeresni sem "bolt" mert egyrészt nem érdeke segíteni másrészt nem rizikózza be senki épeszű ember pl. a két adásvétel közti fegyveres rablást vagy cserbenhagyást ahol ezt a rendszámot írták fel ...

Eredetvizsgát pedig átírás előtt kell csinálni - igaz,két hónapig érvényes.


Ez most az E30,egy E36 vagy másik E39 mint a legutóbbi hiteles??

Hónapok óta asszisztálom a próbálkozásaidat Szicsa ...

Ha KOMOLYAN autót akarsz venni és pénzed is van rá (legutóbb az ötös BMNW-nél arról volt szó,hogy a 3 kiló mellé a fennmaradó hitelt is ki tudnád fizetni) akkor keress meg privátban,segítek és jövő héten olyan autóban ülsz amilyet csak szeretnél.

:D

2011. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezeket a sok segítségeket (erre mondjuk nem számítottam hogy ennyi segítőkész ember létezik) :) ez nagyon jó hír!


Amúgy a következők: okmányai,forgalmi megvan,műszaki másfél év van rajta!


törzskönyvre rákérdezek hogy az akkor kinél is van? és hogy most mondja már el konkrétan hogy akkor ki is jogos tulaj? (mondjuk elég messze kell mennem az autóért ha úgy döntök meg is veszem,erős 240Km-et)


Utolsó: külön köszönet a segítségért és az észrevételekért! ha tudod légyszíves majd privátban megtudod adni a mail címed?! Előre is köszönöm segítséged!!

2011. júl. 31. 15:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Na akkor hogy tisztázzunk 1-2 dolgot


1 Neked csak 1 átírást kell kifizetned nem 2 őt ahogy írják

2 Attól hogy nincs a nevén eladhatja de azt az eladó fogja megszívni nem te

3 nyugodtan vedd meg az autót csak ugyanúgy legyen a kezedben az eredeti törzskönyv papírok stb és 2 darab adásvételi papír


És most hogy lásd nem csak a levegőbe beszélek(írok) én is vetem így autót hogy az előző tulaj nem íratta át a nevére.Csak annyi a dolgod hogy két adásvételivel mégy be az okmányirodába.Egyik az legyen amit te az eladóval kötöttél a másik meg az amit a másik eladóval írt a mostani eladó.Ha így beviszed nem lesz belőle gondod mert nekem se volt és ugyanez a helyzet volt mint neked.


Kicsit aggódtam mondjuk hogy 2 átírást kell kifizetnem de csak 1 et kellett.

2011. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Dilettánsok...Ne rémmeséket gyártsunk hanem megoldásokat."


Szerintem az egyáltalán nem baj, ha esetleg felhívjuk a figyelmét arra, hogy mivel szoktak trükközni, nehogy esetleg őt is átb*ák, mint oly sok embert.... És főleg egy autó árával való átverés azért nem kevés...


A válaszod egyébként érdekes és értékes volt. Viszont ha ennyi mindent tudsz, azt is hadd kérdezzem már meg, hogy át nem verős esetben hogy lehet olyan, hogy az előző tulaj még nem írta át? Van olyan eset hogy valaki megvesz egy kocsit, majd 1 hónapon belül el is akarja adni? Miért? Akkor minek vette meg, ha eladja? 1 hónap alatt azért nem hiszem hogy annyit változik valakinek az anyagi helyzete (jó ha 5öst nyer igen, de akkor meg nem az autóval fog szarakodni...)

2011. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Sok mindenhez nem értek (olyankor én is hozzáértőhöz fordulok) de autóban nem tud újat mondani senki.

Pénz,pénz,pénz....

Erről szól minden.

Más zsebében nehéz látatlanban turkálni ugyan de ha logikát keresel a kérdéses sztoriban akkor valószínűleg azt is ez motiválta.

Ne felfelé tendálj hanem a csőd közeli verziót nézd inkább.Néha nem egy hónap hanem napok alatt is el lehet úszni.

Valakinek lett egy kis pénze,vett egy autót.

Átírásra már nem futotta,közben jött pár extra kiadás meg váratlan sárga csekk,a kocsi sem tetszett úgy mint amikor csak fantáziált róla,esetleg költeni kellene rá amire pláne nincs keret - egyenes út az eladás.

Amikor még aktívan foglalkoztam autó kereskedéssel jó néhány olyan is volt ami többször járt nálam eladtam,megvettem és sosem az autó állapota hanem mindig az ügyeletes tulaj anyagi gondja végett.

Amíg az emberek zömének gondot okoz a rezsi és napi gondokkal küzdenek - nem is lesz ez másként értékelje bárhogy az ügyeletes kormány elemzője a gazdasági helyzetet.

Szerintem ...

2011. júl. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!