Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó átíratás 2emberre? Hogy...

Autó átíratás 2emberre? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Kérdés a következő:


Van egy eladó autó,tegnap felhívtam a tulajt és rákérdeztem a dolgokra... kíváncsiságból megkérdeztem: üzembetartóival vihető?

Mire annyi volt a válasza: Át kell íratnom az autót,mivel még ő sem íratta át a saját nevére,konkrétan annyit mondott: Még bevizsgálás előtt van,és csak adásvételit tud adni.


Akkor most ha én át akarom íratni az autót sajátomra,akkor dupla átírást kell csinálnom? mivel az előző tulajról kell kifizetnem az átírási díjat a mostani tulajéra,és utána meg az én nevemre???


(azon gondolkoztam hogy,ha az eredeti tulajjal nem írták még meg az adásvételit,vagy az eredeti tulaj még nem adta le az adásvételit akkor csak az eredeti tulajjal kell megbeszélnem a dolgot) csak azt nem tudom mit is jelent az hogy: bevizsgálás előtt áll! elméletileg akkor nem írták meg még az adásvételit a törvényes tulajjal?


2011. júl. 31. 04:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Köszi, világos.


Viszont akkor az emberek ténleg olyan hüly*k (már elnézést) hogy nem gondolják végig reálisan az anyagi helyzetüket, és azt hogy mire tudnak költeni és mire nem?


Sárga csekkek nem szoktak csak úgy véletlenszerűen landolni az embernél. A rezsi nagyjából ugyanannyi, meg 5-10 ezerrel többel úgyis kell számolni ha esetleg valami lenne... Aki nem tud átírni egy kocsit, az hogy tudná fenntartani? Inkább nem eszik, csak tudja tankolni az autót?


Lehet hogy értetlen vagyok, de én így gondolkozom:

- mennyi a havi kiadásom? X

- mennyit tudok félretenni? x-y=z

- akkor z-30-ert tudok kocsira szánni

Úgy választok kocsit hogy maradjon pénz átírni, fenntartani, stb...


Ténleg ilyen tömeges méretű a "tovább nyújtózkodik mint ameddig a takarója ér"?


És ezek azt sem fogják fel, hogy az autó vétele-eladása között akár 50-100e ft-ot is bukhatnak?


Köszi

2011. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk sokan nem mérik fel a helyzetet mikor eladásra szánnak egy cuccot , hogy na mégis mennyit bukok rajta!


Ugyebár nagyon sokan mondják: Olcsó húsnak híg a leve


Van mikor ez nem igaz!


Nálam is volt konkrétan ilyen eset: volt egy erősítőm amit megvettem 25-ért , aztán rá pár hónap múlva kinéztem egy jó hangfalat és volt otthon 2erősítő,de hogy ne vegyék meg előlem a hangfalat el kellett adnom minél hamarább az erősítőt , így nem 25-ért hanem 12-ért adtam el (buktam rajta 13ezer ft-ot)!!


Van mikor az ember nem azért válik meg egy kocsitól olcsón vagy/és sürgősen mert sz@r,hanem mert kell a pénz valamire!!

2011. aug. 2. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!