Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személygépkocsimon a gumi...

Személygépkocsimon a gumi téli, nyári, vagy négyévszakos? Hogyan tudom megállapítani?

Figyelt kérdés

Van valamilyen speciális megjelölés, vagy jelzés a gumikon, ami beazonosítja fajtáját? Nem régiben vásároltam, szeretnék tisztába lenni vele, mert ha nem muszáj, nem költök téli garniturára!

Köszi előre is a válaszokat!


2011. aug. 4. 16:07
 1/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Általában van rá utalás a gumi oldalán, winter, snow, ilyenek. Az segítene, ha leírnád, mi is van azon a gumin...
2011. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Suzuki Ignis a gépkocsim. Az igazat megvallva sok minden van a gumira írva, többek között: 175/65 R. 14. 82 T(gondolom ez a méret); továbbá Dynaxer HP2; Radiál tubeles; meg olyan is hogy Kleber.

Hogy mi mit jelent, azt csak részben tudom. Ha ebből ki tudod silabizálni, hogy milyen fajta: téli, nyári, vagy négyévszakos, nagyon megköszönném.

2011. aug. 4. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha sima nyári akkor nincs jelöls. Ha téli kkor van rajta álltalában egy hópihe és snow vagy winter felirat. Ha 4 évszakos akkor M+S felirat van rajta.
2011. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez sima nyári gumi.
2011. aug. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Jaja, nyári.
2011. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még egy buta kérdésem: a hópihe és snow vagy winter felirat a téli gumiknál, ill. a 4 évszakos gumiknál az M+S felirat feltűnő nagyságban találhatók a gumikon, ill. annak mely részén?

Köszönöm az eddigi és a következő válaszokat is!!!!

2011. aug. 5. 19:18
 7/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Azt tutira észreveszed, de itt van részletesen: [link]
2011. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, utána nézek!
2011. aug. 9. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!