Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Otthoni autó/motorszerelő...

Otthoni autó/motorszerelő műhelybe, milyen alapvető kellékek szükségesek?

Figyelt kérdés
Már megvettem sokmindent, de írjatok, hátha kimaradt valami
2011. aug. 8. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Villáskulcs készlet, lehetőleg olyan aminek az egyik fele sima a másik csillagvillás. 8-astól 24-esig elég.

Krova készlet. Ez nagyon jó dolog. Én noname készletet vettem a piacon 3000 Ft-ért a fejek miatt meg külön egy minőségi krovát 3600 Ft-ért.


Kalapács, csavarhúzók jól jönnek.

Csavarhúzósból több méretbe! Legyen csillag, lapos meg feszítős.


Imbuszkulcs készlet se árt, ha tornyokkal szenvedsz hasznát veszed.


Pár műanyag vödör / lavór is jól jöhet a fáradt motorolajnak, hűtővíznek.


Forrasztópáka, kombinátfogó, tapétavágó kés, szigetelő szallag, zsugorcső is elkel, ha elektronikázol.


Ha sok pénzed van, akkor egy autó emelőt is vehetsz (2 karost).

2011. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és egy teleszkópos mágnessel kellemetlen perceket spórolhatsz meg, így a nehezen hozzáférhető helyen lévő csavarok sem gurulnak el: [link] és nem is drága:)
2011. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha maszekolni akarsz,akkor számolj 1-1,5 millió magyar forintot a felszerelésre.Én kasztnis vagyok,megpróbáltam a 3ezres piacos Crovát....a dugókulcsok 2 hétig,míg a hajtószár 1 hónapig bírta.Inkább számolj egy 20-30ezres készlettel.Drágább,de nem kell havonta újat venni.Amiket előttem felsoroltak,azok nagyon alap szerszámok.Barkácsolásra valóak.Esetleg az öregebb autókhoz jók,vagy saját autó bütykölésére.A korszerűbb kocsikhoz viszont a gyár által kiadott célszerszámokat kell megvenni,illetve legyártatni.Orosz,amerikai,magyar és asszem még japán szabvány is létezik a csavarfejeket tekintve.A magyar kulcs csak kalapáccsal megy rá az orosz csavarra...


Ezen kívül kellek különböző emelők,rugóösszehúzók,kerékagy-lehúzók,nyomatékkulcs,kompresszor,légkiegészítők,különböző elektromos szerszámok,stroboszkóp,üveggyertya,hegesztő felszerelés...stb stb stb.


A lista szinte végtelen.Alap szerszámokkal nagyon minimális lesz azoknak a márkáknak a száma amit majd meg tudsz javítani.A munkákról nem is beszélve.A kötelező szervízelés miatt megéri fenntartani egy műhelyt?Nem.Annyit sem fognak ezekért fizetni,hogy a műhely rezsiét fizetni tudd.Vagy profi műhelyed van,vagy nem maszekolsz.Máshogy nem megy.

2011. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Csak saját autó, motor szerelésére tartom fent.

2011. aug. 8. 16:37
 5/7 anonim válasza:
tetszik ez a kérdés, nekem hasznos volt, és segítettek is a válaszok! :)
2011. aug. 9. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:)
2011. aug. 9. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Torx kulcs készlet is jól jön szerintem az én autómon szinte mindenhol torx csavar van.
2011. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!