Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valamit rosszul csinálok vagy...

Valamit rosszul csinálok vagy az autómmal van gond? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok,


a sebességváltáskor azt tapasztalom, hogy ha a kuplungpedál felengedésekor egyidejűleg a gázpedált is nyomom (úgy mint induláskor) akkor a autó erőtlen, ha pedig a kuplungpedál teljes felengedése után lépek csak a gázra akkor viszont jól húz az autó.

Máskor is előfordulhat, hogy ha erőtlen az autó felengedve a gázpedált majd újra lenyomva ismét él a motor. Ez valami meghibásodásra utal vagy csak én vagyok béna? A motor benzines.


2011. aug. 9. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
nem valami világosan írtad le a problémát
2011. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat csúsztatod a kuplungot...már amennyire kivettem a szavaidból..:D
2011. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Réti bubuzér ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak elkopott a kuplung, és meg-megcsúszik. Ne várj vele sokat, mert nemsokára azon veszed észre magad, hogy hiába váltogatsz, csak a motor bőg, meg nagy bűz árad a kocsi alól, de nem mész sehova... :)
2011. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne csúsztasd a kuplungot mert hamar tönkremegy ám! Kettesbe váltáskor már ne is csináld. Magad mondtad "teljesen felengedett kuplunggal jól húz" olyankor nem csúszik(melegszik,kopik,amortizálódik)

Hiszen ha nincs teljesen felengedve akkor nem is az összes erőt adja át a motorból.

2011. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jobban vigyázok a kuplungra.
2011. aug. 9. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!