Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy nagyobb motorral...

Igaz az, hogy nagyobb motorral könnyebb a váltás?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy egy 125-ös motorral könnyebb váltani mint egy Simsonnal? Úgy értem, hogy ott jobban rálehet érezni a motorra, mint pl egy Simsonnál?
2011. aug. 9. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ez hülyeség, minden motorra rálehet érezni. Minden márkára, típusra más váltó jellemző. Esetleg újabb motorokon könnyebben mozog a váltó = csak lágyan megpöccinted.


Én mentem Yamaha DT 125 crossal,ott is olyan volt a váltó mint a Simon azzal a kivétellel, hogy máshol fogott a kuplung és csak elinduláskor kellet használni(nem automata)

2011. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy mi az igaz, de én mentem Dt-vel is Mtx-el is de azokkal nagyon menni se tudtam nemhogy váltani, az Mz után furcsa volt ülni rajtuk és nem volt túl sok hely a nem kis lábaimnak, a váltás se ment igazán mert nem éreztem a lábújnyi váltóval hogy hol a fokozat( a nagylábujjam nagyobb mint a Dt váltókarja és a fél lábam lelógott a lábtartóról), mondtam köszönöm de én maradok a jól bevált 250-es Mz-nél, azzal mindig beletalálok a fokozatba, de a Simosonnal sincs gond.
2011. aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen azt gondoltam, hogy a kettő ugyan az, csak nálam az a baj, hogy nem igazán érzem a Simsonnál, ha feljebb váltok pl. , hogy akkor most vajon melyikbe is megyek.. a nagy motort csak azért hoztam fel, mert gondoltam, hogy ott azért jobban lehet érezni azt a kattanást amikor váltok, és hogy ott vajon könnyebb lehet-e. Amúgy köszönöm szépen a válaszokat.:)
2011. aug. 10. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!