Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alap aprilia sr 50 tuning?

Alap aprilia sr 50 tuning?

Figyelt kérdés
Van egy 2007-es sr 50esem , alap és szeretném tuningolni, de nem 70es hengerre gondoltam, mit ajánlotok? kipufogót vagy mit?
2011. aug. 10. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
vegyél egy nagyobb motort ... megveszitek a p.csabizsergetőitekt utána mg csodálkoztok h nem bir menni ...
2011. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
á a helyedben én vettem volna valami 1300 köbcentis hornetet vagy ilyesmit, és felmatricáztam volna 50esre úgy az igazi! persze 50es papírokkal
2011. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
ja mert te szerinted olyan hülyék a rendőrök hogy nem veszik észre hogy nem 50 hanem 1300 köbös..
2011. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz, a normális válaszokat, lécci a többiek normálisat
2011. aug. 10. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

-1300-as Hornet nincs (vagy nagyon el vagyok maradva, de nem valószinű.)

-Megveszi az 50es motort, mert arra van jogsija. mi ezen a felfoghatatlan? És bármennyire hihetetlen a számodra, nem kell sok idő ahoz, hogy megund egy 50es motor teljesíttményét (X-edik válaszolónak).



Érdemes az üzemanyag(/levegő) beáramlását javítani, tehát nagyobb karbi, valami komolyabb légszűrő. Ha már a "belégzés" javíttva van, akkor a "kilégzés" tökéletesítése is sokat segít (kipufogó). Ha a fordulatot leszabályozza az elektronika, azt érdemes kiiktatni (abban nem vagyok otthon), elég jó géped lehet. Sokat tesz egy nagyobb hengerszett, minél kisebb löketű, annál jobb, annál többet pörög. A 2007es tudtommal már vízhűtéses, de ha nagyon bele akarod élni magad a tuningolásba, akkor egy komolyabb hűtőrendszert be lehet építeni. Aztán végső lépés ként a variátorral eljátszadozhatsz, a fordulat emelésével (azért azzal egy szint után már vigyázni kell, mert könnyen üzemórás motort kapsz). Esetleg a karbi beállításaival lehet szórakozni, gazdagítani, szegényíteni a motort...

Annyit hozzátennék, hogy magában a kipufogó, vagy a légszűrő nem sokat ér...

Sok sikert hozzá!


Üdv!

2011. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, zöld kéz:)
2011. aug. 11. 09:23
 7/7 anonim válasza:
46%
Ne tuningolj semmit, én csak ezt tudom javasolni. Ha elmúlik a "láz" bánni fogod, mert végeredményben elrontja a motort. Utána pedig ha elszeretnéd majd adni, senki nem akarja majd megvenni.
2012. aug. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!