Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhifi-kről lenne néhány...

Autóhifi-kről lenne néhány kérdésem, melyik milyen stb. hogy van ez?

Figyelt kérdés

első:

tegyük fel hogy van egy autós fejegység ami 4x50w-tos és az konkrétan hogy van? pl.: ha 50w egy csatorna és ha arra a csatornára nem 50w os hangszórót hanem 60w vagy 80w kötnék rá mi lenne? nem tenné tönkre a fej egységet? vagy csak tisztábban szólna csak nem akkora hangal mint egy 80 hanem mint egy 50w nes csak tisztábban? vagy hogy van ez

Vagy ha 4x50 akor érdemesebb inkább 4db 50w hangszórót be kötni?


Második:

Melyik márkák\márka amelyik olcsó és aránylag korrekt (nincs abszolút hallásom) Majd valami olyan Mp3 cd-s fej egységet szeretnék ami olvas nem csak cd- hanem usb-t is.

Hangszóróknál is melyik az ilyen korrektebb fajta?

(tudom hogy a nagyok azok a JVC Pioneer Kenwood) kisebbek között melyikek a jók?


2011. aug. 12. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyi a megkötés, hogy a hangszóró OHM értéke kisebb nem lehet, mint az erősítőé (nagyobb lehet).

Teljesítmény: 50W-os erősítőre legalább 100W-os hangszórót köss (lehet 200 is nyugodtan), minél nagyobb, annál szebben, sőt hangosabban szól (általában ez elmondható).

Sokféle márka van, a nevesebbek általában jobbak...

2011. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bix ***** válasza:
nem is javasolják hogy a kimenet névleges teljesítményével egyező hangszórót tegyél a fel. ha 50w a max csatornádon akkor annál nagyobbat érdemes feltenni, nem lesz hangosabb, de nem hajtod rommá max hangerőn se torzít annyira a membrán miatt, stb. magnat elég drága, nekem fusion van, nem pörögtem túl, két magas az A oszlopon két közép vezető és anyós oldalán (1-1) és egy láda hátra. mondjuk a ládát egy monoblokk hajtja meg, kondival (kifejezetten kértem hogy legyen, azt mondták nem kell, majd amikor visszavittem hogy dinamikában sehol nincs kimérték és mégis kellett...), és két hangkép közül választok, vagy normál és akkor egyenletes szép hangzása van, vagy a fullbass, amikor hátmasszírozás jön:D
2011. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsőként le kell szögezni, hogy egyetlen egy fejegység sem tud 4X50W-ot, ez csak ráírt marketing szöveg. Jó esetben tudnak 4X10W-ot. Ha nagyobb teljesítményű hangszórót kötsz rá attól nem lesz se hangosabb, se szebben nem fog ettől szólni. El kell vonatkoztatni a Wattoktól, az nem a legfontosabb adat. Érzékenység már annál inkább. Ez azt jelenti, hogy 1W nál milyen hangerőt tud. Frekvencia átvitel is fontos. De nagyon ritka a korrekt adat. Szóval köthetsz rá bármilyet, ha 4ohm-nál nem kisebb az impedanciája.
2011. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És az az 50w miben van megadva? Mindíg az RMS-t kell nézni mert ez a névleges teljesítmény amit lead. Az ilyen pmpo meg hasonló nevű marhaságokat nem is kell nézni. Az amit ráírnak a hangszórókra is hogy 1000w hú de nagyon erős, közben a hátulján meg ott van hogy 250w RMS. De ezt az 1000w-ot csak egy bizonyos frekvencián tudja leadni, laboratóriumi körülmények között stb. Tehát az ilyen 1000 w a valóságban úgy 250 körül van. Tehát mindig az RMS értéket kell nézni. Fejegységek közül tényleg azok amiket felsoroltál elég jók szoktak lenne, de jó még a Blaupunkt is. Hangszóróból is ugyan ezek. Hiába spórolsz mondjuk egy 5000-rest ha nem fog tetszeni a hangja.
2011. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat NAGYON sokat segítettek vele! (: (kocsinkban valami gagyi régebbi fejegység van,valami Philips semmit nem tudok roló, csak annyit hogy a kocsiban lévő hangszórók igen csak szarok (4-ből 3 az eredeti ahogy elnéztem a 4.-ik az már valami utólag bele rakott annak a hátulján valami 5-10w van írva ) és nagyon rosszul szól az egész rendszer, nem használjuk SOHA maxon nem is vagyok annak a híve, kis hangerőnél is már recsegnek meg minden az elől lévő 2 hangszórót meg egyáltalán nem lehet hallani csak ha fel tekerem akor lehet valamit de akor meg már recsek az egész, és ezért majd az egészet le akarom cserélni) valami aránylag jóra és hogy ne sokból jöjjön ki ;)
2011. aug. 12. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:

A hangszórókra írt W érték annyit jelent, hogy ott nem megy tönkre (ha szerencséd van). Hogy hogyan szól olyankor?

Rád bízom, találd ki...

Az én időmben (ne tessék megszólni, inkább figyelni) a 30cm kosárátmérőjűre az volt megadva: 25W, ezek voltak a margitszigeti szabadtéri moziban.

A 25 centisre az volt írva: 15W, ezek voltak a zárt mozikban...

Hasonlítsd össze a maiakkal, és ez az a kategória, ahol nincs HighTech, itt nincs fejlődés érdemben a miniatürizálás irányába...

2011. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!