Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetnek komolyabb problémái...

Lehetnek komolyabb problémái egy autónak abból, hogyha szabad ég alatt tárolják néhány évig?

Figyelt kérdés

Gondolkodok az autóvásárláson, de az tuti, hogy egy 3-4 évig nem tudnám garázsban tartani, tehát kint éjszakázna télen-nyáron. Ez kicsit aggaszt.

Használt autó lenne, ha ez számít.


2011. júl. 7. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

attól függ használod-e ... a színfakuláson kívül ha használod és mosod rendszeresen akkor nem sok baja lehet.

természeti jelenségek mint pl jégeső kárt tehet az autóban.

ha polírozod az autód akkor nem fakul ki olyan hamar a színe. ha panel lakásban élsz akkor félő hogy elviszik de ez ritka eset

2011. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bp1985 ***** válasza:
Aki panelba lakik, és nincs garázsa, szerinted hol tárolja? Rengeteg olyan panel van, ahol nincs garázs, vagy van, de nem mindenkinek. Nekem is kint áll az udvaron a kocsim, mert bent fateré, meg muteré áll. Semmi baja, még fakulni sem fakult ki észrevehetően. Mondjuk csak 2 éves, tehát nem 4-5 éve áll kint. Viszont cégnél egyáltalán nincs garázs, ott áll kint 4 éve autó, semmi baja. Télen, nyáron, esőbe, hóba, fagyba, kánikulába.
2011. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem panelban lakom, csak a garázsban a családi autó van én meg akarok egy sajátot, hogy ne másoktól függjek.

Igen erre én is gondoltam, hogy a lakótelepeken kinn áll a sok autó és nem úgy tűnik, hogy nagy bajuk lenne, de valamiért autóeladásnál mégis mindig szeretik feltüntetni, hogy garázsban tartott. Ennek akkor semmi jelentősége gyakorlatilag?

2011. júl. 7. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is detto. Garázsban a családi, nekem van lett egy sajátom de nekünk sikerült megoldani hogy beférjen a garázsba a másik mellé csak mivel elég macerás és nehéz betenni általában kinn hagyom az udvaron. Éjszaka a macskák, a nyestek vagy menyét nem tudom melyik de valami összemászkálja a sáros mancsával. AZ első lökösön felmászik végig a szélvédőn és a tetőn, és még a hátsó ablaktörlőn meg rendszámtáblán is ott van a nyoma. Minden áldott nap ez van, ha kint felejtem az udvarban éjszakára. Kell rá venni ponyvát amivel betakarod, ez megvédi mindentől még a jégtől is majdnem olyan mintha garázsban állna. Bár ha az ember uton van vele vagy bemegy valahova ugyis kinn áll, melóhely előtt is pl 12 órában. Féltem is rendesen, nehogy megverje a jég.
2011. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát a ponyva nem védi meg a jégtől :D ... esetleg a merev vázas ponyva garázs igen :) .de a sima jó uv ellen és eső ellen is .nekem sima ponyvával verte el a jég az autó tetejét aztán építettem egy garázst
2011. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!