Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Én vagyok béna vagy mások...

Én vagyok béna vagy mások máshogy csinálják?

Figyelt kérdés
Tehát nem rég kezdtem el a forgalmit, és többször is már rám dudáltak hogy lassan indulok el lámpánál (megjegyzem némelyik tuskó már sárgánál nyomja a dudát). Az oktató azt mondta hogy lámpánál úgy várjam a zöldet hogy váltó üresbe, és "pihentessem" a lábam ha kell akkor még kézifék is, na már most sárga a lámpa kuplung, 1-es, gáz, ha van akkor esetleg még kézifék is, és úgy hogy még csak most tanulok vezetni és keresnem kell a csuszást is.. nem mondhatnám hogy gyorsan indulok el így.. Tehát ezért érdekelne hogy mások is így csinálják csak nekik már gyorsabban megy vagy ők már egyesben kuplungon és féken állva várják a zöldet?
2011. aug. 13. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én üresbe várom közbe bámészkodom, ha látom h villog a gyalogosoknak a zöld akkor teszem az 1est, persze ha vannak gyalogosok. Esetleg a számláló is segíthet a lámpa mellett, vagy ha ismert az útvonal akkor a sorrend is h a jobbra menők után jövök pl én, vagy ha megáll a másik lámpánál egy autó akinek zöld, nekem piros, akkor valószínű h nekem már zöld lesz. Majd belejössz. Gondolom pesti vagy azért dudálnak.
2011. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Székesfehérvár :)
2011. aug. 13. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel még csak most tanulod, így természetes, hogy óvatosan indulsz. Ne törődj a dudálókkal:D
2011. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1., Aki oktató autóban ülő tanulóvezetőre dudál az nagy paraszt, nem kell vele foglalkozni

2., Nézd a gyalogos lámpát. Mikor az villog már készülhetsz az indulásra

3., Kéziféket NEM húzzuk be a forgalomba. A neve is az, hogy RÖGZÍTŐFÉK, parkolásra használjuk, maximum ha még ügyetlen vagy akkor nagy emelkedőn elindulásra. A pirosnál behúzni hatalmas baromság

2011. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem kell a dudálókkal foglalkozni!

kézifék tényleg nemkell csak akkor ha van emelkedő vagy lejtő(én pl ottis fékkel fogom meg) majd beleszoksz és gyorsabban tudsz elindulni pár hónap gyakorlással:)

2011. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 T5- ***** válasza:

Hát nem tudom, engem még úgy tanítottak, hogy kéziféket igenis kell használni forgalomban is. Rögzítőfék igen, arra kell használni, de nem csak akkor mikor otthon lerakod. Nem tudom, honnan szedtétek ezt a hülyeséget. Mikor emelkedőn állok lámpánál, mindegy, hogy felfelé vagy lefelé, akkor én mindig húzok egy kéziféket. Egy kattanásnál nekem megtartja már az autót, nem egy megeröltető művelet, ahogyan a kioldása sem. Ja, hogy macerás betépni hónaljig, meg nehezen jár? Foglalkozni is kéne az autóval, beállítani rendesen, nem csak hajtani. És a mögöttem álló sem szidja a kur-va anyámat, mert a féklámpámmal lukat égetek a retináján. Én is ezt várom el cserébe. És mondhatod, hogy nem zavaró. Dehogynem, ülj be egy "gokartba", és mikor a ledes, meg a nagy faros gnóm előtted áll, majd akkor is megkérdezlek.


Onnan sárgánál kuplung, egyes, kézifék old, ez ha lassú vagyok másfél másodperc.

Autómata váltósoknál más ott megértem.


A tanulóra dudálni tényleg nem egy lovagias dolog, különösen ha hölgy az illető, ha sokat bénázik akkor amgában szidja az ember, de ha idegesíti mégjobban elkezd kapkodni, még többet hibázik...nem jó. Nem mindenki úgy ült a tanuló autóba, hogy előtte már elsajátította az alapokat, játszott az autóval, ezt kell szem előtt tartani.


Egy dolgot tudsz tenni. Otthon gyakorolsz. Ha szülő engedi, akkor akár az udvaron vagy akárhol, ahol nem zavarsz senkit, ezt gyakorlod. Hogy állsz, kuplung-egy-mehet, vagy ha ez nagyon megy már akkor egy kézifékkel "megbonyolítod".

Oktatód meg jól mondja a dolgokat. Lámpánál kinyomott kuplunggal állni az egyik leggyakoribb ostobaság, feleslegesen nyomod az üzemórát bele. Kuplungot csak váltáshoz és elinduláshoz, használunk. Meg a megállás legutolsó fázisában.


Szóval gyakorolj minél többet, ennyi a lényege az egésznek.

2011. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. aug. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!