Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gyenge a szikra a...

Miért gyenge a szikra a 2ütemü kis motromnál?

Figyelt kérdés
van egy 50köbös kismotrom,berugós!és nehezen akar beindulni,különössen ha felmelegszik...és nincs is alapjárat ha teljessen elengedem a gázt 1szerüen leál ma nétegettem a karbit,áligattam az alapgázt de semmi javulás,majd megnéztem a szikrát és arra jöttem rá h nagyon gyenge+alacsony fordulatszánál szinte nem is ad szikrát kb a berugásnál létrejövö fordulatszámon hiányzik a szikra!miért van ez?a platina lenne rossz?mert a gyujtás az jól ál sz szinte biztos..mi lehet a gond??
2011. aug. 14. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Cseréld ki az aksiját a robogónak. Annyira gyenge lehet már az aksi hogy nem képes szikrát képezni a gyújtótrafó. Magas fordulaton termel ugyan a generátor,csakhogy alapjáraton ez a feszültség édes kevés a szikra képzéshez,főleg ha zárlatosak a cellák is az aksiban.
2011. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez nem robogó ez attol sokkal primitivebb inkáb a simsonokhoz hasonltanám..ebben nincs aksi csak berugóval,betolással inditható be.
2011. aug. 14. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sorrendben az ellenőrizendő alkatrészek:

-Gyertya (lehet koszos, repedt, vagy csak öreg)

-gyertyahézag

-Gyertyapipa (van benne egy zavarszűrő ami el szokott pusztulni)

-gyújtókábel (ha régi, és töredezett a szigetelése, akkor máshol is testre húzhat)

-kondenzátor (ha rossz, akkor a megszakítón keletkezik a szikra)

-megszakító (ha van, ez is beéghetett)

-gyújtó trafó

-legvégső esetben a gyújtótekercs (bár ez ritkán megy tönkre, és akkor legtöbbször be se indul)

2011. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!különössen az utolsót:)
2011. aug. 14. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Leírom részletesebben is:

Leveszed a pipát, és beledugsz egy csavarhúzót, a szigetelt részen fogva tartsd a hengerfejtől kb. egy centire, és rúgj rá a berúgókarra. Ha erős kék szikrát látsz, ami legalább 1 cm, akkor rossz a gyertya, ha gyenge sárga akkor pipa le, és a kábel végét tartsd 1 cm-re, megint rúgj rajta ha szép szira van, akkor pipa csere, ha nincs, akkor nézd meg egy új kábellel is.

Vedd le a gyújtás burkolatot, és miközben valaki a berúgókart hajtja ellenőrizd nem szikrázik-e a megszakító (ha van). Tirisztoros gyújtásnál ezt kihagyhatod, mert ott ha a kábelig visszabontottad és nincs rendes szikra akkor elektronika csere.

Ha jó a megszakító és a kondi, akkor még próbálhatsz egy másik trafót, főként ha esetleg horpadt az oldala.

2011. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!