Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony vagyok, a lábam nem...

Alacsony vagyok, a lábam nem éri el eléggé az autó pedáljait. Milyen megoldás segíthet?

Figyelt kérdés
Előretolt üléssel is csak kinyújtott lábbal tudom benyomni a kuplungot. Van-e valami pedálhosszabbító, ha igen, hol lehet szerezni, vagy milyen szerelőhöz forduljak?
2011. aug. 16. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

elkeserítelek - másik kocsi kell...párnát rakhatsz a hátad mögé, de sem kényelmes, sem biztonságos nem lesz - tapasztalatból beszélek


peugeot 307

opel astra classic

skoda favorit

peugeot 106


ezeket próbáld

2011. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Törpe vagy v most lopod apád kocsiját?
2011. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
második marha vicces vagy...én 159 cm vagyok, de az alsó lábszáram kissé rövid és baromi nehéz bizonyos autókat vezetni így, mert az átlag magasságra és átlag testarányokra méretezik őket
2011. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ez a gondom sajna. 158 centi vagyok tehát nem törpe (bár viszonyítás kérdése:)) és bizony a legtöbb kocsiban teljesen előretolt üléssel is alig érem el. nekem is rövidek a lábaim.
2011. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

"mert az átlag magasságra és átlag testarányokra méretezik őket"


Átlagos (közép) ülésbeállítással igaz ez. Ezért lehet az ülést előretolni, ha ugysem éred el hát akkor... én elöretolom és beszorulok a kormány alá, nehogymár onnan ne érd el.

Sok autó ülésén még a magasságot is állithatod, tessék használni.

2011. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
karosszéria lakatossal beszélj ,ő tud segíteni
2011. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Átlagos (közép) ülésbeállítással igaz ez. Ezért lehet az ülést előretolni, ha ugysem éred el hát akkor... én elöretolom és beszorulok a kormány alá, nehogymár onnan ne érd el.

Sok autó ülésén még a magasságot is állithatod, tessék használni." ne nézz hülyének, még a kormányt is tudom állítani némelyik kocsin és meg is teszem, ennek ellenére vannak autók, amik alkalmatlanok arra, hogy vezessen pl punto, yaris, corolla (némelyikben ugyanis hátrébb van a kuplungpedál, mint a gáz és fék ;) - ezekben éppen hogy csak elérem a pedált, kipárnázott háttal vagyis nem biztonságos és rohadt kényelmetlen .... arról nem is beszélve, hogy bizonyos ülésmagasságnál elérem ugyan a pedálokat rendesen, de nem látok ki a kocsiból ;)


kérdező a peugeot partnert is írd fel a listára, az is vezethető

2011. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Próbálj a pedálra ráhegesztetni egy kis vascsövet és annak a tetejére egy kis lapot amire a lábad rakod!

Az a nagyon kicsi ember is így csinálta a ladájában. vaalamilyen pityu volt a neve keress rá valahol

ui.: nekem nincs ilyen gondom én elérek mindent 180 cm 13/f :D

2011. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Találékonyságodon és "barkácsolókészségeden" múlik, hogy oldod meg. Általánosítani nem nagyon lehet, mert az autók különbözőek, de akár úgy is lehet, ahogy az előző írta. Vagy a pedált kicserélni egy hosszabb, saját készíttményre, amit úgy alakítasz, ahogy megfelel. Esetleg ha vannak rajta lyukak, akkor oda is csavarozhatsz valamit, ami meghosszabbíttja, "közelebb hozza".


Sok sikert! :)

2011. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!