Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leírnátok tételesen árral...

Leírnátok tételesen árral együtt, mik azok a dolgok, amikre első autó tulajdonosként szükségem van, be kell szereznem?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek butának a kérdés miatt sose volt még kocsim.
2011. aug. 17. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Az árat semmiképpen sem tudjuk leírni, mert arányos árak vannak, nem fixek.

Szóval, ha Te akarod használni, akkor kell egy jogsi. Ez 120e Ft-tól a csillagos égig mehet, a pótórák és pótvizsgák számának függvényében.

Aztán miután kinézted a megfelelő autót, kell rá pénz. Ez az eladótól függ, itt nem tudok ötletet adni.

El kell tehát menni az eladóhoz a pénzzel. Ott írni kell egy adás-vételi szerződést, egy sablont 100 Ft/db áron tudsz venni nyomtatványboltban.

Aláírjátok a szerződést (ehhez kell a személyi igazolványod száma, meg két tanű), átadod a pénzt. Ezzel együtt megkapod az autó forgalmi engedélyét. Az adás-vételi szerződéssel 15 napon belül be kell ballagnod egy közeli okmányiródába, ahol be kell jelentened, hogy Te lettél az autó új tulajdonosa. Ennek a költségei:

átírási költség: pár Ft / köbcentiméter. Úgy értem, ha pl 1200 köbcentis motor an az autódban, akkor 1200-szor pár Ft-ot fizetsz.

- kell még egy új forgalmi, az 6000 Ft

-nem sokkal később ki fog jönni egy csekk a súlyadóról (vagy évközben annak arányos részéről), ez is teljesítményfüggő, fejből nem tudom, de ez nem eget rengető.

Ha ezzel is kész vagy, akkor már csak kötelező biztosítást kell kötnöd, de erre aztán végképp nincs ötletem, hogy mennyibe kerül, annyi mindentől függ.

2011. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Ja, és az autót természetesen csak akkor használhatod, ha mindennel végeztél, mert ugye ha vezesz, akkor magaddal kell vinned a jogsidat, az autó forgalmi engedélyét (zöld papír az autó és az üzembentartó/tulajdonos adataival), és a kgfb díjának befizetését igazoló csekket.

Plusz még valamit kifelejtettem, azt hiszem kell törzskönyvet is csináltatnod, ez 16 000 Ft

2011. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem így értettem. Nem voltam elég egyértelmű szerintem. :) Jogsi, kocsi, minden megvan. Úgy értettem, hogy mik azok az "eszközök", amikre a hónapok-évek során szükségem van. Úgy, mint pl. jégkaparó, fagyálló, téli-nyári gumikészlet, stb. Erre gondoltam. :) Ne nézz hülyének, sose volt még autóm, szeretnék hozzá minden szükségeset megvenni egyben. :)Köszönöm a választ.
2011. aug. 17. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Na, ez nehezebb kérdés. Ugyanis minden autó, és minden ember is más. Apu például egy teli szerszámosládát, 5l desztvizet, köteleket tartott mindig a kocsiban. De az egy Lada volt, szóval ott tényleg ha történt valami, akkor neki tudott állni szerelgetni. Most már modernebb autója van, így nem visz szerszámokat, hiszen a mai autókat nem lehet házilag barkácsolni. Szóval amiket magad is írtál azok jók, a kocsiban esetleg lehet még egy-két pár munkáskesztyű kerékcseréhez:) Úgyis Neked kell majd kitapasztalnod, hogy NEKED mire van szükséged. Meg ismered Murphy-t: ha veszel egy pár tartalék alkatrészt, és a autóban tartod, nagyon kicsi az esély rá, hogy pont azok fognak elromlani, inkább valami más. Ezért felesleges pihentetni benne a pénzedet:D
2011. aug. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszodat!
2011. aug. 18. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!