Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elkap a rendőr azzal a...

Ha elkap a rendőr azzal a papírral amit az okmányirodában kapok, milyen büntetést szabhat ki?

Figyelt kérdés

tudom, hogy azzal nem lehet, de milyen büntetés a max?

50ccm kismotor

(okoskodóknak: 2 éve vezetek csak nem közterületen, úgyhogy jól tudok motorozni...)


2011. aug. 17. 21:46
 1/7 A kérdező kommentje:
amúgy nem hiszem hogy merek úgy vezetni, mert azért mégiscsak a szabály az szabály. csak kérdezem
2011. aug. 17. 21:49
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha elkapnak már nem biztos, hogy be kell menned a jogsiért!

:D


47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.

2011. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

de azért mégse olyan mintha semmi nélkül vezetném?!

mert ugye megvan minden csak a szar tetű okmányiroda lassú postázására várok....:S

2011. aug. 17. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
De sajna olyan, mintha semmi nélkül vezetnéd, mert nincs okmányod...sorry
2011. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

utána olvastam:

belegondolva így tényleg nagyon igazuk van, mert tényleg könnyen hamisítható az a papír, bárki aki picit is ért valamilyen szerkesztőhöz, bármilyen jogsit csinálhat magának..

most már megvárom, 2 évig jogsira vártam, az az 1hét már mindegy...:D

2011. aug. 17. 22:08
 6/7 anonim válasza:
Én is itt szop*k még a vonatozással két kisgyerekkel, mert 3-4 hét míg kiküldik...
2011. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
még szerencse, hogy van ismerősöm, így kevesebb...
2011. aug. 18. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!