Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány megszerzése után...

Jogosítvány megszerzése után egyből vezethetek egyedül?

Figyelt kérdés
Ma tettem le a forgalmi vizsgát, most várok a papírmunkákra, stb. Úgy hallottam, hogy 3 hónapig csak úgy vezethetek, hogy egy olyan személy is ül mellettem, akinek több mint 2 éve van jogosítványa. Tényleg így van, vagy csak én tudom rosszul?
2011. aug. 18. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy tudom, hogy bár a jogosítványod "kezdő" vagyis nem mehetsz külföldre, nem vontathatsz, és még néhány megszorítás, de vezethetsz egyedül.
2011. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a rózsaszín kis kártya, akkor vezethetsz magadban. Az ideiglenes jogsiról meg nem tudom, hogy mi az igaz és mi nem. Én kivártam míg megkaptam az okmányt, 5 munkanapba tellett.
2011. aug. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
78%
Az, hogy vezethetsz egy dolog és az, hogy hogy fogsz vezetni amásik. MÁr nem ül melletted az oktatód. saját magad vagy a felelős mindenért! Mersz így vezetni egyből egyedül? nem kellene olyannal akivel átveszitek merre hány lépés? Milyen szabályok, h élesben is megy-e. Már nem tud odalépni senki a másik pedálra. Nekem is 2 hónapja van jogsim, de egyenlőre olyanokkal emgyek többnyire, akik vezetnek régóta és gyakorlunk, hogy minden ok legyen. Ezzel TE sem veszítenél semmit :) Sok sikert és vigyázz nagyon. Legyél előzékeny és ne kapkodj! :)
2011. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amint a rózsaszín színű, kártyaformátumú vezetői engedély a birtokodban van, vezethetsz egyedül. A vezetői engedély a megszerzéstől számított 2 évig minősül kezdőnek, ez alatt az idő alatt nem vontathatsz. További korlátozás, hogy a 18. életéved betöltéséig nem vezethetsz külföldön.


16:51-es válaszolóval nem értek teljesen egyet. Én 7 éve szereztem jogosítványt. Amikor kezemben volt a jogsim, apámmal kezdtem vezetni és borzalmas volt, mivel a világon mindenbe beleszólt. Nem is tudtam a forgalomra koncentrálni, mivel például ha belementem egy csatornafedélbe vagy rántott egyet váltáskor a kocsi apám rögtön elkezdett hőbörögni. Néhány alkalom után meguntam ezt, megálltam és kiszálltam a főútvonal közepén, hogy innentől kezdve nem vezetek, amikor ő is a kocsiban ül. Végül kaptam egy saját kocsit és azon tanultam meg igazán vezetni és egyedül. Persze volt néhány olyan helyzet, amikor bizonytalan és ideges voltam, de csak így, nyugodt körülmények között tudtam a közúti járművezetéshez hozzászokni. Ma már 7 évnyi vezetés és több mint 100.000 km megtétele után úgy gondolom, ha akkor nem lett volna bátorságom egyedül a volán mögé ülni, ma is csak görcsölnék autózás közben.


Én is sok sikert és balesetmentes közlekedést kívánok!


24/F

2011. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Csak azért voltam kíváncsi a dologra, mert 09.04-én egy közeli városban airsoft meccsünk lesz és oda már egyedül szeretnék lemenni :) Azt egyelőre én se vállalom be, hogy nagyobb távolságokra egyedül menjek (pl. Budapest, vidéki vagyok, de ott tanulok úgyhogy valószínűleg néha oda is el kell mennem), de pl. a közeli falvakba, városokba, köztük oda is ahol tanultam vezetni, azért egyedül is el tudok menni... persze csak körültekintően!

Azt nem tudja valaki, hogy körülbelül mennyi idő, mire kipostázzák? Ma tettem le a forgalmit, a vizsgabiztos már elkérte az elsősegélyes kártyát, úgyhogy már azzal se kell vacakolni. A vizsgaigazolásra várok, aztán jövőhéten már az okmányirodában el akarom intézni a dolgokat.

2011. aug. 18. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Grat a jogsihoz , nemtudom hogy én vagyok a túl merész, de én már egyből a fater nélkül mertem vezetni, és amikor ő is jött velem akkor mindig vártam hogy kiszálljon és utána enyém legyen a kocsi:D

Jah és először próbáld meg kerülni a nagyon forgalmas utakat:)

2011. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!