Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyek azok a műszaki és/vagy...

Melyek azok a műszaki és/vagy elektroniaki dolgok, amellyekkel csökkenteni lehet egy autó fogyasztását? A légszűrő, olajszűrő, és gyertyacserén kívül. Minden apróság érdekel.

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Csodák nincsenek,a vezetési stílusodon múlik a fogyasztás.Példa:Saját tapasztalat,saját autóval városban több mint 15% fogyasztáskülönbség.Ha odafigyelek(motorfék,feltekert ablak,világítás nélkül stb.)akkor 8-8,2 liter,viszont ha mindent leszarok,és csak nyomom,akkor könnyen lehet akár 9,7-10 liter is a fogyasztás!1,6 Benzin
2011. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nagyon figyelek mindenre. a vezetési stílusomat is külön ehhez alakítottam.

ez nem mérvadó. az autó belső mechanikájával kapcsolatos dolgokat ha tudtok, azt megköszönöm.

egyébként szerinted a lehúzott ablak is növeli? maximum sztem. nagyon kis mértékben.

2011. aug. 20. 09:02
 3/3 anonim ***** válasza:
A lehúzott ablakkal nő a légellenállásod = nő a fogyasztás. Valahol olvastam hogy 4%-al is nőhet a fogyasztásod... aztán ki tudja..
2011. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!