Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csörög a simson?

Miért csörög a simson?

Figyelt kérdés
Szevasztok! Tudom hogy megint egy újabb kérdés ami valószínűleg már elhangzott itt de ugye mindig van más? Az a helyzet hogy van egy 51-es simsonom nemrég tönkre ment a főtengely kicseréltem ugye új csapágyak főtengely szimeringek stb. Szétszedtem összeraktam aztán jött az indítás. El is indult szépen de vmi csörög a blokkban a kuplung felöl ami volt előtte is de azt gondoltam az új csapágyak belerakásával megszűnik a gond de nem így lett. Esetleg van e valakinek vmi ötlete hogy mit nem cseréltem ki. Ja és minden hézagoló lemezt visszatettem nem maradt ki semmi.
2011. aug. 19. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kuplung kosár és a főtengely végén lévő kisfogaskerék nem kopott-e. De csöröghet még a súber is, ha ki van kopva.
2011. aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát jobban meghalgattam ez inkább a váltótól jön vagyis arról a környékről
2011. aug. 19. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor az olaj beöntő kupakot leveszed és megnézed mennyit mozog úgy a kuplung kosár, hogy nem hajt. Magyarul mennyi holtjáték van a fogak között. Illetve ha látod, akkor a fogak éleit is megnézheted. ha élesek, akkor nem sokára elkezdenek letöredezni, csere.
2011. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
No akkor a dugattyúcsapszeg is ludas lehet! Dugóban a gyűrűrögzítöcsapok megvoltak? Gyűrűelfordulás, vagy a dugó kissé kopott és a hengerben billen a le-fel mozgáskor!Gyűrűhorony kikopott, esetleg cseréltél gyűrűt és a henger vállas volt, az új gyűrű még nem kopott hozzá! Szóval sok minden lehet! Egyébbkén ha nem nagyon zavaró nem kell vele foglalkozni ! Simson betegség!
2011. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a kuplung kosár minimálisat mozog nincsenek kiélezve se. Mondom bentről a váltó fogaskerekeitől hallom a csörgést csak ez nem minimális ciripelő hang hanem elég fémes csörgése van. Arra is gondoltam hogy talán nincs benne elég olaj de szintig töltöttem meg mint írtam a csapágyak is újak a hézagoló alátéteket is beletettem ja és a hengert tavaly fúrattam meg a dugónál is megvan minden alkatrész úgyhogy továbbra is passz
2011. aug. 19. 20:03
 6/7 anonim válasza:

nézd át a fogaskerekeket a váltóét meg a környékén.

ott lesz a bibi ha minden hézagoló ok-mint mondtad akkor más nem lehet,ha csak nem vagy olyan ügyees mint haverom aki egy anyacsavart hagyott benne és az csörgött.

de sztem a fogaskerekeket nézd át

2011. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a probléma,kicseréltem a karbit,az ellöt nem adott olyan hangot mint most,olyan mint ha dúgó verné a gyertyát,vagyis mint ha két fémet ütnénk,de amúgy megy meg minden probléma nincs vele,csak igen zavar az a hang,milehet az?
2012. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!