Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérem segitsenek! Van egy...

Kérem segitsenek! Van egy simson s51 motorkerékpáram4 És néha ciripel benne a tűgörgő, de néha meg nagyon erősen szinte csörög! Néha meg egyáltalán nem ciripel! Attó járhatok vele, hogy ciripel? Illetve szétt tud menni a tűgörgő?

Figyelt kérdés
A felső tűgörgő ciripel!
2010. márc. 30. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az nem jó jel hogy csörög a tűgörgö:-(

Kérdés hogy a felső vagy az alsó csörög-e?

Ha a felső azt nem nehéz kicserélni és nem is drága hozzá az alkatrész!csak ha leszeded a hengert a hejtókar és a forgattyúsház közti lukat tümd be rongyal nehogy valami beessen:-)

Amugy milyen keveréket használsz?

1:50 van írva én 1:40-est használok:-)

2010. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy csak a felső tűgörgő a hibás?

Mert ha csak ennyi baja van azt félórás meló kicserélni, de inkább az alsóval szokott gond lenni akkor pedig főtengely csere! Szerintem azért óvatosan még közlekedhetsz vele, de ha rosszabbodik akkor azért nézesd meg egy hozzáértővel.

z-dem

2010. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tűgörgő nem tud csörögni, ez egy tévhit. Az elkopott hengerben kalimpáló dugattyú tud csörögni, a törött gyűrű tud csörögni, de tűgörgő semmiképp. Ha nem értesz hozzá vidd szerelőhöz. Én Pest megye ÉK-i részén szerelek, ha gondolod írj privátot.
2010. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem a felső ciripel!

Mert kikor jár a motor, és nem nagyon meleg, akkor hozzá nyomon a hengerhez a kezem és a ciripelés lejebb tompul szinte alig hallani!

Azóta ciripel jobban mióta sport kipufogó van rajta és jóval jobban megy és jobban is hajtom!

30-40 keveréket használok.

2010. márc. 31. 07:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes jelenség,rezgéscsillapító gumi van a bordák között?

Nem lehet hogy valami lelazult és az ad ciripelő hangot?

Nekem a főtengely adta meg magát,igaz 70-es henger van rajta és kicsit növeltem a kompresszión is:-)

Már alulról nyomatékos volt:-)Most sport fötengelyt teszek bele,többet nem nagyon akarom szétszedni:-)

Szoval nézd át külsőleg,ha kézzel megnyomod a hengert és csillapodik a hang akkor kívűl lehet valami vagy esetleg lazák lennének a hengerfej csavarok(á akkor kifujna),

nincs a környezetedben valaki aki értene hozzá?

2010. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg megszűnik, mikor odarakod a kezed a hengerhez, akkor nézd át a tőcsavarokat.

Ja és nézd meg, hogy a hengerfej és a henger találkozásánál olajos-e.

Ha igen, akkor ott elszökött a kompressönöd =)

2010. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vok:

Vagy pedig ki van kopva a súber a karbiban, és az ciripel.

Nekem is ilyen gondom volt.

2010. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A felső tűgörgő adja a ciripelô hangot. INA márkájú muanyag kosaras felső tűgörgő és vége a ciripelésnek.
2011. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!