Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az újonnan vett használt...

Ha az újonnan vett használt kocsi forgalmijában az van, hogy forgalomból ideiglenesen kivonva 2012. 01.10ig, akkor az mit jelent?

Figyelt kérdés
Ha most átírjuk a nevemre, akkor csak 2012ben lehet újra az autó forg-ban, vagy az új tulajdonlás által megszűnik a forg-ból kivonás???
2011. aug. 24. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelen tudásom szerint miután át lett íratva, minden további nélkül forgalomba lehet helyeztetni. Természetesen a megfelelő illeték megfizetése után. (legutóbb valami 7000 Ft körül volt, de ennek már van pár éve...)

Viszont azt nem tudom, hogy kell e friss műszaki rá, vagy érvényes e a meglévő... (persze ha úgy lett kivonva, hogy belefér a műszaki érvényességbe)

Egyébként 6 hónapra lehet ideiglenesen kivonatni a járművet a forgalomból.

Én egyébként azért még a vásárlás előtt megkérdezném/kérdeztem volna, hogy miért van kivonva?

Véleményem szerint mindennek van oka. :)

2011. aug. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a saját nevedre átíratod akkor az automatice visszahelyeztődik forgalomba a Te tulajdonodként! Eredetvizsga kell,adásvételi,egy biztosítás meg forgalmi törzskönyv plisu kell hogy legyen rajta műszaki is! Az átirás dija 12.000 ft forgalmi törzskönyv plusz átirási illeték( APEH) ccm x 18 forint,ha 2000 ccm feletti a kocsi akkor 24 ft/ccm! Az Apeh-os csekkre ird rá az adószámod!
2011. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!