Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kölcsönkapott kocsival...

Egy kölcsönkapott kocsival elütöttem egy 14-15 éves biciglis gyereket. A rendőr kijött, a gyerek volt a hibás 100%ban. Viszont a verda totálkárossá tört. Ilyenesetbe mit lehet tenni? Hogy lehetne a gyerekkel megtérittetni a kárt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyerekkel sajnos nem lehet. A szüleivel viszont igen.

Keressétek fel a szüleit a srácnak, mondjátok el hogy történt és kérjétek hogy fizesse a kárt. Ha nem akkor per.


Ha van Casco a kocsin, akkor viszont az fizet.

2011. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.) Bicikli!

2.) Nem hiszem, hogy egy kerékpárossal való ütközéstől totálkárosra törne az autó!

3.) Ha lezajlott a szabálysértési eljárás, akkor polgári peres úton lehet követelni kártérítést!

2011. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen autó volt az, hogy egy biciKlistől totálra tört?

Egyébként meg ha van rendőrségi jegyzőkönyved, akkor először az őseivel próbálnék egyezkedni, ha nem hajlandóak fizetni, akkor ügyvéd és per.

2011. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen ez egy szar helyzet:( Polgári peres úton lehet csak kártérítést követelni, hacsak nem tudtok megegyezni a gyerek szüleivel.
2011. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

"Milyen autó volt az, hogy egy biciKlistől totálra tört?"


Gazdasági totálkár. Első lökhárító + motorháztető + szélvédő esetleg visszapillantó is. Simán megvan.

2011. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsónál a pont. gazdasági totálkár..... a biztositó totálkárrá nyilvánitotta. casco nem volt,egy régebbi kocsiról van szó. polgári per......... kb 5 év múlva kapok 20 ezer forintot? addig az ismerősömnek miből vegyek újkocsit? köszönöma válaszokat,szerintem buktam a dolgot
2011. aug. 25. 23:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha csak pár 10 ezerről van szó, akkor lehet, hogy jobb lenyelni a békát. Egy ilyen perrel az ügyvéd járna a legjobban, ráadásul ki tudja meddig húzódik. Viszont mindenképpen megpróbálnék egyezkedni a szülőkkel, esetleg egy kicsit beijeszteni őket, pár 10 ezerért szerintem ők sem szívesen járkálnának bíróságra.
2011. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem az irónia volt... sok huzavona egy jelentéktelen összegért
2011. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!