Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kereskedő ahol veszek egy...

A kereskedő ahol veszek egy autót köteles megadni az előző tulaj címét?

Figyelt kérdés
A probléma röviden vettem egy autót telefonban 2gyári kulcsot ígértek,megvételkor 1 lett belőle,mondták telefonáljak nekik akkorra megadják az előző tulaj számát,ez volt 1hónapja azóta telefonálok feszt.Már igen zavarhattam őket mert ma 4telefonálásom után a tulaj hívott föl engem,hogy nincs meg a másik kulcs ha meglesz be adja a kereskedőnek.El akartam menteni a számát hát ez a szám már megvolt a telefonkönyvemben a kereskedő nevével onnan hívott a tulaj neje,azt hazudva ő az előző tulaj.Fölhívtam jól letoltam őket.Találtunk a kocsiban egy régi biztosítási lapot erre a kocsira szól de akkor K-s rendszáma volt most L-es ez hogy lehet?Kötelesek kiadni a tulaj számát,keressek egy jogászt??Segítségeteket köszönöm,annyira zavar ez hogy elkezdtem cigizni :-)
2011. aug. 26. 19:23
 1/4 Sárkányfűárús válasza:

Valami sántít!

1. meg kell adniuk..kötelesek!

2. az adásvételit hogy töltöttétek ki??

3. valami nincs rendben..nézesd át egy megbízható karosszériással/fényezővel a verdát!Miért?

A rendszám vagy le lett adva,és ujra forgalombahelyezve...vagy rommázúzták a kocsit és úgy kanalazták össze több darabból!Ha van ismerősöd okmányirodánál, ő rá tud keresni az előző rendszám alapján az előző tulajra.

Fenyegesd meg a kereskedőt a rendőrséggel...hátha használ!

2011. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez most ha jól értelmezem azt jelenti hogy valaki a nagyvilágban szaladgál egy olyan kulccsal ami pont jó a te autódhoz és az sem kizárt hogy a kereskedőn/előző tulajon keresztül tudja a lakcímedet.

Egyébként ha szabályosan csinálták az adásvételt akkor a kereskedő (cég) volt az előző tulaj a papírokban.

A rendszám sokmindent elárulhat, érdemes utánanézni, ha esetleg dolgozik olyan hivatalban ismerős/rokon aki hozzáfér a megfelelő adatbázisokhoz, de elvileg régen az Ügyfélkapun is utána lehetett nézni rendszám alapján a kocsiknak (nem tudom hogy ez a szolgáltatás él-e még). Így látatlanban nem merném megtippelni hogy miért lehetett ez a rendszámcsere, de ha feltűnően olcsó volt az autód akkor feltétlen vidd el valahova egy állapotfelmérésre (mondjuk ha vásárláskor nem tetted meg az is elég nagy baj).

2011. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát igen itt valami sántít de a legnagyobb hiba az volt hogy kereskedőtől vettél autót nem magánszemélytől.
2011. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kulcsszekrényt érdemes lenne kicseréltetned, vagy beépíteni valami áramkürmegszakító-kapcsolót egy eldugodtabb helyre a kocsiban...
2011. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!