Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy vissza az alapjárat....

Nem megy vissza az alapjárat. Nagy a baj?

Figyelt kérdés

Nyári szünidőre kölcsön kaptam Tatám öreg Suzukiját. Mentem vele majd' ezer km-t,gond nélkül.

A legutóbbi,szombati kirándulásunk estéjén,mikor hazaértem,észrevettem,hogy pörög a motor,ha leveszem a gárzól a lábamat,akkor is.

Közepes műszaki tudásom van. Mincs fölakadva semmi. Lambdaszonda baj..vagy valami más elektronikai bibi??? Mert ugye az automata szívató érzékelője hideg levegőt érzékelhet,azért hagyja rajta...de ennyit tudok/sejtek---hogy is van ez?

Ez egy régi/17/éves Swift.


2011. aug. 28. 21:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
próbáld ki hogy leveszed a sarukat.. hagyd úgy kb. egy fél órát órát aztán rakd vissza, ha akkor sem megy vissza hívj fel vkit (szakmabelit) és kérdezd meg..
2011. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tisztítsd ki a fojtószelepet, valószínűleg az koszolódott el.
2011. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez a Suzuki még "buta" ahhoz,hogy a sarulevétel segítsen.

Még nem volt időm rá,hogy megnézessem,de végiggondolva vagy a patron(hőérzékelő gomba)...vagy az alapjárat-állító motor lehet(ne).

2011. aug. 29. 13:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Addig is próbálj kikuplungolni üresben, hátha leviszi.


ha 3 asban 2esben gurulsz gázadás nélkül előfordul hogy jól tartja a sebességét, netán még gyorsul is?

Mert akkor van gond.

2011. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A lambda szonda bajság arról ismerszik meg,h lassan esik vissza a fordulat egy gázadást követően és az alapjárat nem megy ezres fordulat alá.

Talán ha bowdenes a gázpedál akkor arrafelé kutakodj.

2011. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Túl sok benyát kap? Ez ugye karburátoros még?
2011. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem is ez lenne a problémám és úgy gondolom nem lesz egyszerű orvosolni.Ez egy 94-es,1 literes Swift.Nekem úgy kezdődött hogy a két ünnep között nem volt használva a kocsi.Mikor ünnepek után használni akartam,nagyon nehezen indult be és utána is gázadásra mindíg visszamorgott,olyan volt mintha nagyon megszívta volna magát benzinnel.Szépen bemelegítettem üzemire,hátha kitisztul,de menet közben is mindíg folytott alacsony fordulaton.Na eljutottam a célomig végülis "semmi" gond nélkül,elvégeztem a dolgom és mikor mentem volna haza,már nem tudtam életre kelteni.Rengeteget indítóztam,próbáltam úgy hogy ne menjen az AC,tehát rögtön indítottam,nem vártam meg hogy töltsön,mert még mindíg azt hittem hogy tele van benzinnel a torka.Durrogott is rendesen,de sajnos nem tudtam beindítani.Na hazamentem gyalog és kb egy óra múlva úgy gondoltam visszanézek mert ha megszívta magát akkor ennyi idő múlva jónak kéne lennie.Na ez be is jött,pöccre beindul és úgy tünt semmi baja.Azóta viszont az van hogy nagyon magas az alapjárat.Fordulatszámmérő nincs benne,de hallás alapján a legkevesebb hogy 1500-on megy és nem esik vissza üzemmelegen sem.Ráadásul ingadozik is,tehát néha visszaesik a normálisra,aztán vissza fel.Ezt kb 2-4 másodpercenként ismétli párszor,aztán megmarad a magasnál.Van valakinek tippje hogy a leírtak alapján mi lehet a legvalószínűbb a baj?Gondoltam az autómata szívató lehet a baj,de mivel nem értek hozzá jobb ha megkérdezem.

Ha írtok valami tippet,pl:folytószelepet tisztítsd meg,írjátok le hogy hol találom,lehetőleg érthetőn,mert amatőr vagyok.

A segítséget előre is köszönöm!

2013. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Esetleg ha valaki tudna majd képeket is mellékelni a megoldás vagy tipp mellé,vagy talán egy robbantott ábrát az nagyon nagy segítség lenne.

Ezt is előre köszönöm szépen!

2013. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 soper válasza:
Nekem is a magas fordulatszám volt a problémám hosszú ideig (99-es 1.3 Swift). A szervízben sikerült megállapítani, hogy valami PCV szelep égett el, azt cserélték ki. Ennek ellenére nem tetszik az autó, ha felmelegszik, 800-900 az alapjárat. Ha ráteszem a világítást, leesik 600-ra. Ez normális?
2013. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem is a magas alapjárt a gond!Én már tisztítottam a PVC szelepet, EGR szelepet, Cseréltem alapjárati motort de semmi változás! Sok ember szerint a Légszűrőházban lévő levegőhőmérséklet jelző a hibás!
2013. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!