Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Segítene valaki?

Motorosok! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

A korl. jogsit akarok csináltatni. És szeretném megtudni, hogy 0 vezetési tapasztalattal egy 250cm3 sport-túra motor megfelelő lenne-e kezdő/tanulómotornak?


(Suzuki GSF 250)


20/F


2011. aug. 30. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Hasonlót már kérdeztek itt, akkor azt írtam, hogyha van egy kis önfegyelmed, amivel meg tudod állni hogy húzd neki mint az állat, akkor szerintem rendben.

Én 20 lóerő feletti motoron először szintén a tanfolyamon ültem, egyből korlátlant csináltam és mégis túléltem. :)

Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy mióta levizsgáztam a Kawa ER5-ön, azóta visszaültem a 20 ló alatti (de 250-es) gépemre. :)


25F

2011. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát vigyázz vele még eleinte mert elég mérges gép ha rendesen meghúzatod. Mikor engem vittek amikor vettem egy ugyanilyen gépet akkor nagyon meglepődtem :D Nekem is Bandit van. Én már várom a jogsimat pár nap és a kezemben.


18f

2011. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, számomra fontos a fokozatosság, és az önfegyelem.


(nyilván nem azért csináltatok jogsit, és veszek motort, hogy rögtön az első kanyarban meghaljak.) :)


Gondoltam hogy 125-ön kezdem. De az meg túl "egyszerű" lenne. Nem becsülöm túl magam, de szerintem 250-es megfelelő lenne kezdésnek. És jólenne teljesen megtanulni kihasználni a motort. :)

2011. aug. 30. 19:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze jó lesz az. Egy 125öst túl hamar megunnál ez meg azért többet nyújt annál.
2011. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én még várnék egy kicsit a helyedben, és egyből A-t csinálnék, de te tudod, szerintem pénzkidobás.
2011. aug. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 FUTIKA13 ***** válasza:
ahogy írtad,hogy van önfegyelmed,egy Kawasaki r5,vagy egy Suzuki gs500-as sem lenne túl nagy.Könnyen kezelhető,mérsékelt teljesítményű motorok,és a1-es jogosítvánnyal is lehet vezetni,úgy tudom.
2011. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"A1"-el nehezen mivel azzal max 125öst motort vezethetsz ez meg 500as amiket írtál;) ehez min. "Ak" kéne.
2011. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt elhiszem. Lehet elbírnék egy 500-ast is (sőt) De inkább maradok a fokozatosság mellett. Néztem egy gs500-ast is, vagy akár Kawa r5. De mind hiába, mert nem korlátlan jogsi lesz, csak A korlátozott. És ezek 25KW felett vannak. Tehát hivatalosan nem vezethetném. Azt meg hogy lebukjak, nem vállalom be.


És igen, lehet pénzkidobás lesz, de Én már nagyon szivesen motoroznék. Úgynézki hogy meg is tehetem (anyagilag).

(Nem anyuci fizet, hanem magam keresem meg a rávalót)


Azt nemtudtam eldönteni, hogy milyen sorrenben vegyek cuccokat.


De aztán végülis úgy döntöttem hogy most 2 havi fizuból veszek védőfelszerelést, következő 2 havi fizuból, meg a jogsit csináltatom meg, majd veszek egy motort.

2011. aug. 31. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!