Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Titeket nem ijesztenek meg és...

Titeket nem ijesztenek meg és bosszantanak a biciklisek és a motorosok?

Figyelt kérdés

Nem mind ilyen persze, csak a nagy többség, de engem igenis nagyon zavar, nem tudom, más tapasztalta-e a következőket:


Ha gyalog megyek: Általában felnőtt férfi biciklisek tiszta erőből tekernek a járdán, lámpa és csengő persze nincs, és még nekik áll feljebb, hogy épp csak ki tudok térni előlük - napi rendszerességgel. És nem csalinkázom az úton, mint egyesek, és nem is totyogok.


Ha kocsival: Motoros, biciklis, mintha rá nem is vonatkoznának a szabályok, kerülgeti az autókat a sávok között. Dugóban előremennek két sor autó között, tisztára mintha a vonal azért lenne felfestve, hogy azon haladjanak. Ha majdnem elütöm, ő áll le kiabálni velem: kanyarodósávban vagyok, a vonalon a biciklis, megpróbál előttem (praktikusan mögülem, a belső sávból) kikanyarodni, mintha nem tudná, hogy az egész sor kanyarodni fog, és nem lehet csak úgy átmenni előttük keresztbe - ez se egyszer fordult elő. Általában még én érzem rosszul magam.


Nem tudom, más hogy van vele, de idén ettől már totál kivagyok: ha véletlen elütöm, mert nem tartotta be a szabályokat, én meg nem számítottam rá, akkor örülhetek, ha nem perel be valamilyen kártérítésre, ha meghal, akkor nemcsak a pert kaphatom a családjától, hanem a bűntudatot egy életre, hogy elgázoltam valakit. (Ha elcsapok egy biciklist, nekem feltehetőleg nem lesz komoly bajom.)


Szerintetek is idén többen vannak a szabálytalankodók?


2011. aug. 25. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Motoros előremehet a sorok között!!! (sőt, buszsávban is mehetnek)
2011. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Járdán te ne akarj kitérni gyors biciklis elől, mert abból lesz a baleset. szépen haladsz tovább változatlanul, ő kikerül ahogy elve eltervezte.


Autóból meg figyelni kell, gondolva arra, hogy van jókora holt tere. Ott sincs baj, ha nem kapkodsz, viszont határozott vagy, tehát az ilyen megállunk, nemállunk sebességválasztás nem célszerű.

Részemről egyébként nincs bajom velük, legalábbis nem több, mint más közlekedővel, mert hülyét ugye mindenhol találni.

2011. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hülyék mindenhol vannak. Ezen kívül az előttem szólók leírtak mindent.
2011. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én legfőképpen motoros és kerékpáros vagyok, és sajnos, én pont mást tapasztalok. HA szabályosan közlekedek, az autósok egyszerűen eltaposnak. Nem figyelnek rám, nem tekintenek rám egyenrangú partnerként. Ellenben ha kacsázok, legalábbb észrevesznek, és odafigyelnek rám... Számomra biztonságosabb a középpontban lenni.
2011. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem szeretem hogy a legtöbb biciklis úgy érzi, nem vonatkozik rá semmilyen szabály. behajtanak forgalommal szembe az egyirányún, zebrán áttekernek mint az őrült, pedig GYALOGÁTKELŐHELY tehát le kéne szállni de le se sz*rják. a legjobban azt utálom amikor a sor mellett a piros lámpánál előreteker, hogy utána legyen kit kerülgetni mindenkinek.
2012. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!